Ansu Fati z Barcelony slaví gól v zápase proti Villarealu.

Ansu Fati z Barcelony slaví gól v zápase proti Villarealu. | foto: Reuters

Suárez po přestupu dal dva góly, Barcelona skórovala čtyřikrát za poločas

• 4
Luis Suárez už střílí góly za Atlético Madrid. Tři dny po přestupu z Barcelony pomohl ve 3. kole španělské ligy dvěma góly k vítězství na dosud vedoucí Granadou 6:1. Real Madrid porazil Betis Sevillu 3:2 a poprvé v ligové sezoně vyhrál. V 82. minutě rozhodl z penalty Ramos. Tomáš Vaclík nechytal za Sevillu ani v lize. Barcelona vstoupila do sezony vítězstvím 4:0 nad Villarrealem.

Při premiéře nového trenéra Ronalda Koemana v základní sestavě Barcelony nechyběl s kapitánskou páskou Lionel Messi, který po konci minulé sezony vyjádřil přání klub opustit.

Hlavní postavou zápasu byl ale sedmnáctiletý útočník Ansu Fati, který dal první dva góly a ještě vybojoval pokutový kop. Ten proměnil i s trochou štěstí Messi, brankář Sergio Asenjo vystihl směr střely a na míč si sáhnul, vytěsnit ho ale nedokázal. Argentinský útočník se stal čtvrtým hráčem v historii, který skóroval v 17 sezonách La Ligy v řadě.

Katalánci přidali čtvrtý gól ještě před pauzou, Messiho centr si do vlastní sítě srazil obránce Pau Torres. Barcelona neprohrála s Villarrealem už 25 soutěžních utkání.

Její nedávný útočník Luis Suárez přišel na hřiště za stavu 3:0 v 70. minutě, kdy vystřídal na hrotu útoku Atllétika Madrid autora jedné z branek Diega Costu. Už o dvě minuty později nahrál na gól Marcosi Llorentemu, v 85. minutě si naskočil na přetažený centr a z těžké pozice poslal hlavou míč ke vzdálenější tyči. V nastaveném čase pak uruguayský kanonýr nastřelil tyč a míč sám dokázal dorazit do brány.

Suárez se stal prvním hráčem Atlética, který při debutu dvakrát skóroval. Na premiérový zásah čekal přesně čtvrt hodiny, čímž napodobil svůj první start za Liverpool, v němž potřeboval na gól jen o minutu víc.

Sevilla ve svém prvním ligovém zápase v sezoně prohrávala a vyrovnat se povedlo až v 65. minutě střídajícímu Luuku de Jongovi. Od začátku minulé sezony to byl už jeho pátý gól hlavou, žádný hráč La Ligy nemá lepší bilanci. Obrat dokonal v 90. minutě po kolmici za obranu další střídající hráč Munir El Haddadi a pojistku přidal prvním gólem po letním přestupu a návratu do klubu Ivan Rakitič.

Real, který v úvodu La Ligy remizoval v San Sebastianu 0:0, vedl od 14. minuty po trefě Federica Valverdeho. Během 35. až 37. minuty domácí otočili skóre.

Tři minuty po pauze Real srovnal díky vlastní brance Emersona. Stejný hráč byl o dvacet minut později vyloučen a Real přesilovku zužitkoval z pokutového kopu, který „panenkovsky“ proměnil tradiční exekutor Ramos.

San Sebastian zvítězil na hřišti nováčka Elche 3:0. Další nováček Huesca remizoval ve Valencii 1:1 a duel Alavés - Getafe skončil bez branek.

Výsledky 3. kola:  Alavés - Getafe 0:0, Valencie - Huesca 1:1 (38. Wass - 63. Siovas), Elche - San Sebastian 0:3 (55. Portu, 77. Januzaj z pen., 90.+4 López), Betis Sevilla - Real Madrid 2:3 (35. Mandi, 37. Carvalho - 14. Valverde, 48. vlastní Emerson, 82. Ramos z pen.), Pamplona - Levante 1:3 (38. Torres - 41. Melero, 77. Roger, 81. Morales), Eibar - Bilbao 1:2 (48. Kike - 40. a 87. U. López), Atlético Madrid - Granada 6:1 (85. a 90.+4 Suárez, 9. Costa, 47. Correa, 65. Joao Felix, 72. Llorente - 87. Molina), Cádiz - FC Sevilla 1:3 (48. S. Sánchez - 65. De Jong, 90. El Haddadi, 90.+6 Rakitič), Valladolid - Vigo 1:1 (66. Guardiola z pen. - 44. Aspas), FC Barcelona - Villarreal 4:0 (15. a 19. Fati, 35. Messi z pen., 45. vlastní Torres).

Real Betis - Real Madrid CF 2:3 (2:1)

Branky: 35. Mándí, 37. W. Carvalho - 14. Valverde, 48. Emerson, 82. Ramos. Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núñez. ŽK:12. Emerson, 40. G. Rodríguez, 81. Bartra, 84. Canales, 90+1. Mándí - 42. Carvajal, 53. Modrić. ČK:67. Emerson.

Real Betis Robles – Emerson, Mándí, Bartra, Moreno – G. Rodríguez, W. Carvalho – Fékir (73. Loren), Joaquín (63. Tello), Canales – A. Sanabria (69. Montoya).

Real Madrid CF Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, F. Mendy – Valverde, Casemiro, Kroos (45+1. Modrić), Ödegaard (46. Isco) – Benzema, Jović (72. B. Mayoral).

FC Barcelona - Villarreal CF 4:0 (4:0)

Branky: 15. Fati, 19. Fati, 35. Messi, 45. P. Torres. Rozhodčí: Cuadra – Sobrino, López. ŽK:83. G. Moreno.

FC Barcelona Neto – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – S. Busquets (78. Pjanić), F. de Jong – Messi (C), Coutinho (70. O. Dembèlé), Fati (70. Pedri) – Griezmann (78. Trincão).

Villarreal CF Asenjo – M. Gaspar (C), Albiol (84. Ra. Funes Mori), P. Torres, Estupiñán – Chukwueze (74. Kubo), Parejo, Coquelin (46. Iborra), Moisés Gómez – G. Moreno (84. Bacca), Alcácer (46. Trigueros).

Elche CF - Real Sociedad San Sebastian 0:3 (0:0)

Branky: 56. Portugués, 77. Januzaj, 90+4. Roberto López. Rozhodčí: Díaz de Merra – Becerril, Escuela. ŽK:35. Mfulu, 70. Verdú, 87. Guti - 43. D. Silva.

Elche CF Badía – Cifuentes (32. Nino), Verdú (C), Calvo, Josema – Josan, Mfulu (74. Luismi), Guti (88. V. Rodríguez), Fidel – Milla, Morente.

Real Sociedad San Sebastian Remiro – Gorosabel, A. Elustondo, Le Normand, Muñoz – Guevara (78. Zubimendi), Merino – Portugués (68. Januzaj), D. Silva (78. Roberto López), Oyarzabal (C) (68. Barrenetxea) – Isak (69. Bautista).

Valencia CF - SD Huesca 1:1 (1:0)

Branky: 38. Wass - 63. Siovas. Rozhodčí: Munuera – Prieto, Baena. ŽK:64. Galán.

Valencia CF Doménech – Wass, Guillamón, Diakhaby, Gayá – Jason (64. Musah), Račić (90+4. Esquerdo), Kondogbia, Guedes (85. Lee Kang-in) – M. Vallejo (64. Gameiro), Gómez.

SD Huesca Andrés Fernández – Pedro López (80. Luisinho), Pulido, Siovas, Galán – Carlos (62. B. García), Mosquera, Seoane – Mir (90. Escriche), Okazaki (80. Ontiveros), Ferreiro (90. Muñoz).

Atlético Madrid - Granada CF 6:1 (1:0)

Branky: 10. D. Costa, 48. Á. Correa, 66. Félix, 73. M. Llorente, 86. L. Suárez, 90+4. L. Suárez - 88. J. Molina. Rozhodčí: Estrada – Naranjo, Porras. ŽK:26. Félix, 59. Saúl, 76. Lemar - 16. D. Duarte.

Atlético Madrid Oblak – Trippier, Savić, Felipe, Lodi – Á. Correa (80. Vitolo), Koke (C), Saúl, Carrasco (71. M. Llorente) – Félix (74. Lemar), D. Costa (70. L. Suárez).

Granada CF Rui Silva – Foulquier, D. Duarte (83. Sánchez), J. Vallejo, Díaz – Azeez, Milla – Puertas (63. Machís), Y. Herrera (72. Vico), Kenedy (63. Soro) – J. Molina.

CA Osasuna - Levante UD 1:3 (1:1)

Branky: 38. R. Torres - 41. Melero, 77. Martí, 81. Morales. Rozhodčí: Melero – Martínez, Alcoba. ŽK:74. Vidal, 90+2. Torró.

CA Osasuna Herrera – Vidal, D. García, Navas (80. Cardona), Cruz – R. Torres (61. Torró), Oier (C), Moncayola (75. I. Pérez), R. García – Adrián López (61. Jony), Calleri (75. Gallego).

Levante UD Aitor Fernández – C. Clerc, Vezo, Postigo, Miramón – Malsa (86. Goméz), Melero (63. Martí), N. Vukčević, Campaña – Morales (C) (85. Radoja), E. Bardhi (75. De Frutos).

Cádiz CF - Sevilla FC 1:3 (0:0)

Branky: 48. Salvi - 65. L. de Jong, 90. Munir, 90+5. Rakitić. Rozhodčí: Jimenez D. (ESP). ŽK:78. Cala, 90. Mauro, 90+2. Augusto Fernández, 90+6. Fali - 58. Gudelj, 67. Suso.

Cádiz CF Cifuentes (C) – Carcelén, Mauro, Cala, Espino – Salvi (84. Fali), Jönsson (71. Augusto Fernández), Mari (76. Malbašić), Pombo (84. Bodiger) – Álex Fernández, Negredo (77. Lozano).

Sevilla FC Bunú – Navas (C), Sergi Gómez (60. Jordán), Diego Carlos, Acuňa – Ó. Torres (61. Munir), Gudelj, Rakitić – Suso (69. Óscar Rodríguez), Nasjrí (60. L. de Jong), Ocampos (78. Gil).

Deportivo Alavés - Getafe CF 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán. ŽK:65. Battaglia, 74. Lejeune - 59. Dakonam, 83. Damián Suárez.

Deportivo Alavés F. Pacheco (C) – Navarro, Laguardia, Lejeune, R. Duarte – Méndez (88. Sainz), Battaglia (80. García), Pons, Rioja (69. López) – Joselu, Deyverson (81. Lucas Pérez).

Getafe CF Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Etxeita, Olivera – Nyom, Nemanja Maksimović (88. Timor), Arambarri, Cucurella – Cucho Hernández (61. Ángel Rodríguez), Jaime Mata (46. Ünal).

Real Valladolid - Real Club Celta de Vigo 1:1 (0:1)

Branky: 66. Guardiola - 44. Aspas. Rozhodčí: J. Sanchez. ŽK:61. Guardiola, 80. Bruno González, 86. Sánchez - 25. Mor, 41. Beltrán, 65. Mallo, 90+2. Aspas. Diváci: bez diváků.

Real Valladolid Roberto – L. Pérez, Bruno González, Sánchez, Raúl García (59. Hervías), Nacho Martínez (C) – Orellana (59. Marcos André), K. Pérez, Fede, T. Villa (73. Plano) – Guardiola.

Real Club Celta de Vigo Villar – Mallo (C), Aidoo, Murillo, Olaza – Denis Suárez (60. Baeza), Tapia (81. Yokuşlu), Beltrán (81. N. Araujo), Nolito (72. S. Mina) – Mor (60. Méndez), Aspas.

SD Eibar - Athletic Bilbao 1:2 (0:1)

Branky: 48. Kike García - 40. Unai López, 87. Unai López. Rozhodčí: A. Vega – C. Grande, R. Martínez. ŽK:90+9. Papakouli Diop.

SD Eibar Dmitrović – R. Correa (71. Tejero), P. Oliveira, Bigas, Kévin Rodrígues – Recio (46. Quique), Papakouli Diop, Expósito – Kądzior (46. P. León), Kike García (C) (90. Muto), Inuj (84. Arbilla).

Athletic Bilbao Simón – Capa, Núñez, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López (90+4. Vesga) – I. Williams (85. I. Córdoba), Muniain (C) (85. Sancet), Morcillo (58. Villalibre) – Raúl García.