Michael Krmenčík oslavuje gól, hned za ním stojí Simon Deli.

Michael Krmenčík oslavuje gól, hned za ním stojí Simon Deli. | foto: Profimedia.cz

Krmenčík pomohl Bruggám do finále Belgického poháru

• 10
I v druhém utkání za FC Bruggy slavil útočník Michael Krmenčík vítězství. V semifinále Belgického poháru na hřišti Waregemu nastoupil český fotbalový reprezentant v základní sestavě a přispěl k výhře 2:1.

V 53. minutě se Krmenčík málem radoval z gólu, ale po jeho hlavičce o zem dorazil míč mířící do branky ještě hrudníkem spoluhráč Brandon Mechele. Waregemu se sice povedlo vyrovnat, ale v 86. minutě rozhodl o postupu Brugg do finále osmnáctiletý Charles de Ketelaere, který v 72. minutě přišel do hry místo českého útočníka.

Bruggy, které vedou ligu o devět bodů, mohou útočit na double. Ve finále poháru je čeká vítěz čtvrtého duelu Kortrijk - Antverpy.