Kováč a spol. Rooneyho nezastavili, Manchester uspěl v předehrávce

• 0
Wayne Rooney řádí dál. Dvěma góly zařídil vítězství Manchesteru United v anglické fotbalové lize. Jeho tým porazil v předehrávce 28. kola West Ham 3:0 a zatím snížil náskok vedoucí Chelsea na jediný bod.

Rooney se mezi střelce zapsal podevatenácté z posledních 19 zápasů a upevnil si vedení v tabulce střelců o čtyři góly před Didierem Drogbou.

V minulém týdnu dvěma hlavičkami pokořil obranu AC Milán v Lize mistrů, teď znovu zaúřadoval ze vzduchu. V 38. minutě nejprve hlavou zakončil rychlý brejk a v 55. minutě další hlavičkou zblízka rozhodl. Na oba góly mu přihrál záložník Valencia.

Výhru v závěru ještě potvrdil střídající Michael Owen.

V sestavě West Hamu odehrál celé utkání český záložník Radoslav Kováč.

Anglická fotbalová liga - 28. kolo: Manchester United - West Ham United 3:0 (38. a 55. Rooney, 80. Owen).