Juventus suverénně kráčí za obhajobou

• 47
Řím - Obhájce italského titulu z Juventusu pevně kráčí za dalším prvenstvím. Ve 23. ligovém kole neztratili na domácí půdě v souboji s fotbalisty z Udine ani bod, zvítězili 1:0 a jediný gól utkání vstřelil v 70. minutě střídající reprezentační útočník Alessandro del Piero. Pavel Nedvěd odehrál v záloze turínského týmu celý zápas.

Suverénní lídr nejvyšší italské soutěže hrál většinu času v početní převaze, protože hosté přišli v 36. minutě o vyloučeného Muntariho. Ten dostal druhou žlutou kartu za diskutabilní faul na Pavla Nedvěda, jenž odehrál v záloze turínského týmu celý zápas.

Proti inkasovanému gólu hosté vehementně protestovali.

"Snažil jsem se ofsajdu vyhnout, ale neviděl jsem, jak byli ostatní hráči za mnou," řekl ke sporům po utkání Del Piero. Udine se navíc dožadovalo penalty poté, co v 75. minutě Fabio Cannavaro strčil Joseho Vidigala předtím, než odhlavičkoval míč z brankové čáry.

"Výroky rozhodčího nás bezpochyby poškodily," uvedl kouč hostů Serge Cosmi.

Jeden gól stačil k výhře také Fiorentině, která porazila Lecce. Přispěl k tomu i obránce Tomáš Ujfaluši, hlavní zásluhu na vítězství však měl nejlepší střelec soutěže Luca Toni, jenž dal ve 37. minutě svou dvaadvacátou branku v ročníku.

Nejtěsnější výhru zaznamenal také Inter Milán, který zdolal Chievo díky zásahu kanonýra Cruze. Na druhém místě tabulky tak dál ztrácí na Juventus osm bodů.

Ligovou premiéru na lavičce Palerma prožil nový kouč Giuseppe Papadopulo, jehož svěřenci v úterý po senzační výhře 3:0 vyřadili z Italského poháru AC Milán. V lize bylo Palermo méně úspěšné a muselo se spokojit s remízou 2:2 na půdě Regginy.

Soupeř pražské Slavie ve třetím kole Poháru UEFA přišel o tři body až v nastaveném čase, kdy vyrovnal Paredes. Palermo hrálo v sestavě: Andujar - Zaccardo, Biava, Barzagli, Grosso - Barone, Corini, Mutarelli (64. Tedesco), Di Michele (90. Terlizzi) - M. Gonzalez, Caracciolo.

Hráči AS Řím budou na zápas v Parmě příjemně vzpomínat. Podařilo se jim totiž suverénně zvítězit 3:0. Převahu měli už v prvním poločase, ale domácí obrana stačila všem atakům úspěšně vzdorovat. Ve druhých pětačtyřiceti minutách se však už fotbalisté z Říma třikrát trefili.

Střelecky se dařilo Mancinimu, jenž si připsal první dva góly utkání. Debakl domácích potom dovršil Perrotta. Fotbalisté AS Řím si touto výhrou upevnil pátou pozici průběžné prvoligové  tabulky.

V posledním nedělním duelu gól nepadl, zápas Lazio Řím - AC Milán skončil 0:0.

Výsledky 23. kola:  Cagliari - Empoli 4:1 (19. a 62. Esposito, 2. Abeijon, 37. Suazo - 60. Tavano), Fiorentina - Lecce 1:0 (37. Toni), Inter Milán - Chievo 1:0 (7. Cruz), Livorno - Messina 2:2 (54. a 67. Lucarelli - 79. a 90. Napoli oba z pen.), Reggina - Palermo 2:2 (49. De Rosa, 90.+2 Paredes - 42. Barone, 80. Caracciolo), Sampdoria - Treviso 1:1 (30. Kutuzov - 64. Gustavo), Juventus - Udine 1:0 (70. Del Piero). Parma - AS Řím 0:3 (48. a 72. Mancini, 77. Perrotta), Siena - Ascoli 1:1 (50. Bogdani - 38. Comotto), Lazio Řím - AC Milán 0:0.

20. Lecce 23 3 4 16 15:39 13

Ukrajinský útočník Amdrej Ševčenko z Milána (vlevo) bojuje s Felice Piccolem; z utkání italské ligy Lazio Řím - AC Milán.