Jen Němec se Schalke postupuje

• 3
Berlín - Německý pohár zná semifinalisty. Zahraje si v něm také Jiří Němec, který byl při výhře fotbalistů Schalke nad Oberhausenem na hřišti 75 minut. Týmy s dalšími českými hráči nepostoupili. Drama v Kaiserslauternu zakončil až penaltový rozstřel, který vyzněl pro Bayern a tak se s pohárem loučí i Vratislav Lokvenc, který viděl žlutou kartu, odehrál celé utkání a penaltu nekopal. Za Mnichov 1860, který prohrál 0:3 v Leverkusenu odehrál celé utkání Roman Týce, zatímco Tomáš Votava na liberu byl krátce po první brance střádán.

V semifinále jsou také Kolín nad Rýnem, jehož duel v Berlíně s Hertou rozhodl v 15. minutě prodloužení Lottner. Naopak ani 120 minut hry nestačilo k rozhodnutí posledního duelu mezi Kaiserslauternem a Bayernem Mnichov. Hosté byli nakonec úspěšnější v penaltovém rozstřelu v poměru 5:3.

Pokutový kop neproměnil chorvatský krajánek Bjelica, jenž přestřelil Kahnovu branku, jinak byli všichni exekutoři úspěšní. Střelba penalt byla pro domácí osudná i jinak, neboť už v prvním poločase mohl z jedenáctimetrového kopu skórovat Lincoln, ale trefil tyč.