Jakub Jankto (vlevo) ze Sampdorie se prosazuje v zápase proti Veroně.

Jakub Jankto (vlevo) ze Sampdorie se prosazuje v zápase proti Veroně. | foto: AP

Jankto gólem nastartoval obrat proti Veroně s Barákem v sestavě

• 1
Fotbalový záložník Jakub Jankto pátým gólem v ligové sezoně nastartoval obrat fotbalistů Sampdorie v 31. kole Serie A proti Veroně. Janovský celek vyhrál 3:1. Za poražený Hellas nastoupil další český reprezentant Antonín Barák. Poslední sobotní duel Cagliari - Parma startuje ve 20.45, sledujte vývoj skóre.

Hosté se ujali vedení ve 13. minutě zásluhou Lazoviče. Po změně stran ale domácí třemi brankami otočili skóre. Ihned po přestávce srovnal prudkou ranou z vápna Jankto. V 72. minutě se prosadil z penalty Gabbiadini a konečný výsledek stanovil Thorsby.

„Díky mému gólu jsme okamžitě měli důvod věřit v obrat. Je pro mě důležité, že jsem skóroval, ale ještě důležitější je, že jsme vyhráli,“ řekl Jankto pro klubovou televizi.

„První poločas se moc nepovedl, chtěli jsme začít jinak. Lazovič dal krásný gól z přímého kopu. Ve druhé půli jsme se vzpamatovali a hráli jsme velmi dobře. Špatný úvod nás nakopl a chtěli jsme to změnit,“ uvedl pětadvacetiletý slávistický odchovanec.

Sampdorii čeká v dalším kole poslední Crotone. „Musíme vyhrát. Nesmíme v závěrečných kolech polevit, jako jsme to udělali v minulé sezoně,“ prohlásil Jankto.

Jeho bývalý klub Udine zvítězil právě v Crotone 2:1 a naplno bodoval po čtyřech kolech. O úspěchu hostů rozhodl dvěma trefami De Paul, který v závěru obdržel červenou kartu. Crotone prohrálo v Serii A popáté za sebou a jeho šance na záchranu opět klesly.

Sassuolo porazilo Fiorentinu po obratu 3:1. Nepříznivý stav otočil v rozmezí 59. až 62. minuty z penalt střídající útočník Berardi. Sassuolo si upevnilo osmou příčku, „Fialky“ zůstaly patnácté.

V záchranářském souboji Cagliari doma porazilo díky dvěma brankám v nastavení Parmu 4:3, přestože dvakrát prohrávalo o dva góly. Cagliari vyhrálo po pěti kolech a na první nesestupovou příčku má dvoubodové manko, FC Turín však sehrál o dva zápasy méně. Parma na turínský klub ztrácí dokonce sedm bodů.

Sobotní výsledky 31. kola italské ligy: Crotone - Udine 1:2 (68. Simy z pen. - 41. a 74. De Paul), Sampdoria Janov - Hellas Verona 3:1 (46. Jankto, 73. Gabbiadini z pen., 82. Thorsby - 13. Lazovič), Sassuolo - Fiorentina 3:1 (57. a 61. obě z pen. Berardi, 75. Lopez - 31. Bonaventura), Cagliari - Parma 4:3 (39. Pavoletti, 66. Marin, 90.+2 Pereiro, 90.+4 Cerri - 5. Pezzella, 31. Kucka, 59. Man).