Paulo Dybala z Juventusu slaví svou trefu v zápase s Boloňou.

Paulo Dybala z Juventusu slaví svou trefu v zápase s Boloňou. | foto: Reuters

Inter přišel o výhru penaltou ve 101. minutě, Juventus slavil v Boloni

• 2
V jedenácté nastavené minutě zachránili fotbalisté Fiorentiny bod za remízu 3:3 s Interem Milán, gólem z penalty ho trefil Veretout. Juventus zůstává v italské Serii A neporažen, ve 25. kole zvítězil na hřišti Boloni 1:0 gólem argentinského útočníka Paula Dybaly. Sampdoria s Jakubem Janktem v sestavě ukončila sérii tří porážek proti Cagliari (1:0) a Neapol vyhrála nad Parmou jasně 4:0.

Juventusu zajistil tři body až po změně stran čtvrtou brankou v ročníku Dybala, který se trefil ve druhém zápase Serie A za sebou. Dvaadvacetiletý Argentinec značně zaostává za střeleckými výkony z minulé sezony, ve které si připsal 22 zásahů.

Boloňa v zápase překvapivě vyslala na bránu více střel než hosté, ale ani jeden pokus neskončil gólem. Domácí tak čekají na výhru už čtyři duely. Ladislav Krejčí sledoval střetnutí z lavičky náhradníků.

To jiný český záložník Jakub Jankto se vrátil do základní sestavy Sampdorie po dvou vynechaných duelech.

Zápas proti Cagliari rozhodl v 66. minutě z penalty nejlepší střelec Sampdorie Quagliarella a osamostatnil se na třetím místě v tabulce kanonýrů Seria A o dva góly za Ronaldem a o jeden za Piatkem. Od osobního maxima z minulé sezony dělí italského útočníka dvě branky.

Fiorentina, která neprohrála v lize už sedm utkání, vedla po rychlé vlastní brance obránce Interu De Vrije 1:0. Hosté ale trefami Vecina a Politana do poločasu duel otočili a po změně stran přidal třetí gól do sítě domácích z penalty Perišič.

Fiorentina snížila v 74. minutě zásluhou Muriela, před koncem měl na kopačce vyrovnání Chiesa, ale střelu poslal těsně vedle pravé tyče. V šesté minutě nastaveného času zahrál obránce Interu D’Ambrosio rukou a rozhodčí nařídil penaltu. Po přezkoumání na videu pokutový kop potvrdil a v 11. minutě nastaveného času srovnal skóre francouzský záložník Veretout.

Neapol utkání v Parmě dominovala od první chvíle a v 19. minutě se hosté radovali po trefě Zieliňského poprvé. Do poločasu vstřelil první branku v duelu i Milik, který z přímého kopu podstřelil soupeřovu nadskakující zeď.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce navýšila Neapol po gólech Milika a Ounase stav na 4:0 a definitivně tak zlomila odpor domácích hráčů. Neapol naposledy nasázela čtyři góly v lize Frosinone na začátku prosince. Parma prohrála potřetí v řadě.

Janov nenavázal na minulé vítězství nad Laziem a na hřišti trápícího se Chieva nedokázal skórovat. Domácí remizovali v soutěži už podesáté, na předposlední Frosinone ztrácejí šest bodů.

Sassuolo vedlo nad Spalem díky trefě obránce Pelusa, který se mezi střelce zapsal v tomto ročníku poprvé. Po změně stran ale hosté vyrovnali zásluhou Petagni, jenž proměnil penaltu a desátým gólem zařídil dělbu bodů.

Sobotní duely nabídly mimo jiné drama ve Frosinone, až v nastavení trefil Džeko výhru AS Řím. A v pátek zase řádil Piatek, polský střelec pomohl fotbalistům AC Milán k vítězství 3:0 nad Empoli.

Nedělní výsledky 25. kola: Sampdoria - Cagliari 1:0 (66. z pen. Quagliarella), Boloňa - Juventus Turín 0:1 (67. Dybala), Chievo - FC Janov 0:0, Sassuolo - Spal Ferrara 1:1 (43. Peluso - 68. Petagna), Parma - Neapol 0:4 (36. a 73. Milik, 18. Zielinski, 82. Ounas), Fiorentina - Inter Milán 3:3 (1. vlastní De Vrij, 74. Muriel, 90.+11 Veretout z pen. - 6. Vecino, 40. Politano, 52. Perišič z pen.).

US Sassuolo Calcio - Spal 1:1 (1:0)

Branky: 43. Peluso - 68. Petagna. Rozhodčí: Maresca – Peretti, Scatragli. ŽK:58. Peluso, 70. Magnanelli, 89. Duncan, 90+1. Rogério. ČK:90+3. Duncan.

US Sassuolo Calcio Consigli – G. M. Ferrari, Peluso, Demiral – Adjapong, Sensi (86. Di Francesco), Magnanelli (C), Djuričić (62. Duncan), Rogério – Boga, Matri (75. Odgaard).

Spal A. Gomis – Bonifazi, Cionek, Felipe, Fares – Missiroli, Valoti (86. Dickmann) – Murgia, Kurtić – Floccari (75. Antenucci), Petagna (90+2. Paloschi).

UC Sampdoria - Cagliari Calcio 1:0 (0:0)

Branky: 66. Quagliarella. Rozhodčí: Luca Massimi – Filippo Valeriani, Tarcisio Villa. ŽK:18. Ekdal - 33. Deiola, 64. Luca Pellegrini.

UC Sampdoria Audero – Sala, J. Andersen, Colley, Murru (80. Bereszyński) – Praet, Ekdal, Jankto – Saponara (52. Gabbiadini) – Defrel (88. Vieira), Quagliarella.

Cagliari Calcio Cragno – Padoin (73. Faragò), Ceppitelli, Pisacane, Luca Pellegrini – Deiola (73. Srna), Cigarini, Barella – Ionita – Pavoletti, Doratiotto (79. F. Verde).

Parma Calcio 1913 - SSC Neapol 0:4 (0:2)

Branky: 19. P. Zieliński, 36. Milik, 73. Milik, 82. Ounas. Rozhodčí: Chiffi – Giovanoe, Di Lorio. ŽK:28. L. Rigoni, 85. Gagliolo - 38. Milik.

Parma Calcio 1913 Sepe – Iacoponi, Alves, Gagliolo, Gobbi – Machín (53. Siligardi), L. Rigoni, Kucka – Biabiany (83. Gazzola), Inglese, Gervinho (78. Schiappacasse).

SSC Neapol Meret – Malcuit, Nikola Maksimović (46. Luperto), Koulibaly, Hysaj – Callejón, Allan, Ruiz, P. Zieliński (75. Verdi) – D. Mertens, Milik (80. Ounas).

Chievo Verona - Janov CFC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Volpi – Vivenzi, Lo Cicero. ŽK:36. Kiyine, 85. P. Hetemaj - 26. Lerager, 85. Kouamé.

Chievo Verona Sorrentino (C) – Schelotto, Bani, Barba, Jaroszyński – Léris (90+3. Piazón), N. Rigoni (75. Djordjević), P. Hetemaj – Kiyine (59. Dioussé) – Meggiorini, Stępiński.

Janov CFC Radu – Biraschi, Romero, E. Zukanović, Criscito (C) – Lerager (57. Lazović), Radovanović, Rolón (65. Veloso) – Bessa, A. Sanabria (75. Panděv), Kouamé.

ACF Fiorentina - Inter Milán 3:3 (1:2)

Branky: 1. de Vrij, 74. Muriel, 90+11. Veretout - 6. Vecino, 40. Politano, 52. Perišić. Rozhodčí: Abisso – Passeri, Mondin. ŽK:87. Lafont, 90+12. Bryan Dabo - 57. Nainggolan, 65. Škriniar, 71. Politano, 89. Brozović.

ACF Fiorentina Lafont – Laurini (79. Bryan Dabo), Ceccherini, Hugo, Biraghi – Veretout, Benassi (58. Pjaca), E. Fernandes – Chiesa (C), Simeone (58. Muriel), Gerson.

Inter Milán Handanovič (C) – D'Ambrosio, de Vrij, Škriniar, Dalbert (62. Asamoah) – Vecino, Brozović – Politano (77. Candreva), Nainggolan (89. Valero), Perišić – Lautaro Martínez.

Bologna FC - Juventus FC 0:1 (0:0)

Branky: 69. Dybala. Rozhodčí: Calvarese – Schenone, Posado. ŽK:8. Pulgar, 76. N. Sansone - 18. Bentancur, 90+3. Cancelo.

Bologna FC Skorupski – M'Baye, Danilo, Helander, Dijks – A. Poli (81. Donsah), Pulgar (87. Falcinelli), R. Soriano – Edera (54. Orsolini), Santander, N. Sansone.

Juventus FC Perin – De Sciglio, Bonucci, Rugani, Sandro (60. Dybala) – Bernardeschi (89. Chiellini), Bentancur, Matuidi (80. Pjanić) – Cancelo, Mandžukić, Ronaldo.