U míče Gleison Bremer z Juventusu. | foto: Reuters

Verona schytala debakl od Neapole, Barák naskočil v závěru. Vítězně začal i Juventus

• 3
Fotbalisté Juventusu zahájili italskou ligu výhrou 3:0 nad Sassuolem, dvěma brankami se blýskl srbský útočník Dušan Vlahovič. Verona v další pondělní dohrávce podlehla 2:5 Neapoli. Střídající záložník Antonín Barák odehrál za domácí posledních 23 minut.

Barák se stejně jako v pohárovém utkání s druholigovým Bari (1:4) dostal na hřiště v druhém poločase, v 67. minutě vystřídal Kamerunce Martina Honglu.

Veronu poslal do vedení po půlhodině Lasagna, pak se ale znovu projevily problémy v defenzivě, které Hellas v úvodu sezony pod vedením nového kouče Cioffiho má. Už do poločasu skóre otočili Kvaracchelija s Osimhenem. Po pauze sice ještě jednou srovnal Henry, trefy Zieliňského, Lobotky a Politana ale rozhodly o vysokém vítězství třetího týmu minulé sezony.

Neapol i Verona zaznamenaly rekordní výsledek v úvodním ligovém duelu sezony. Vítězný celek ještě nikdy v prvním kole nenastřílel pět branek, Hellas si připsal negativní rekord v počtu inkasovaných.

Juventus vedl od 26. minuty, kdy se v soutěžním debutu za klub trefila letní posila Di María. Další zásah přidal na konci první půle Vlahovič z penalty a druhý nejlepší střelec minulého ročníku Serie A uzavřel skóre v 51. minutě po Di Maríově přihrávce. „Stará dáma“ zdolala Sassuolo potřetí v řadě.

O víkendu se první kolo povedlo obhájcům AC Milán, kteří doma přestříleli Udinese 4:2. Tři body získal také Inter i oba římské celky.

Hellas Verona FC - SSC Neapol 2:5 (1:2)

Branky: 29. Lasagna, 48. Henry - 37. Kvaratšelija, 45+3. Osimhen, 55. Zieliński, 65. Lobotka, 79. Politano. Rozhodčí: Fabbri – Lombardo, Lombardi. ŽK:45+1. Hongla, 52. Amione - 54. Osimhen, 90+3. Kim Min-jae.

Hellas Verona FC Montipò – Dawidowicz, Günter, Amione (59. Retsos) – Faraoni (C), Tameze, Hongla (66. Barák), Ilić, Lazović – Henry (59. Piccoli), Lasagna (72. Djurić).

SSC Neapol Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Kim Min-jae, Rui (83. Oliveira) – Anguissa, Lobotka, Zieliński (75. Zerbin) – Lozano (75. Politano), Osimhen (83. Únás), Kvaratšelija (68. Elmas).

Juventus FC - US Sassuolo Calcio 3:0 (2:0)

Branky: 26. Di María, 43. Vlahović, 51. Vlahović. Rozhodčí: Rapuano – Di Vuolo, Di Gioia. ŽK:16. Locatelli - 33. Thorstvedt, 41. G. Ferrari, 69. Henrique.

Juventus FC Perin – Danilo, Bonucci, Bremer, Sandro (61. De Sciglio) – Di María (66. Miretti), Zakaria, McKennie (76. Soulé), Locatelli (76. Rovella), Cuadrado (61. Kostić) – Vlahović.

US Sassuolo Calcio Consigli – Müldür (7. Toljan), Ayhan, G. Ferrari, Kyriakopoulos (59. Pinamonti) – Henrique, Frattesi (80. Ceïde), Thorstvedt (80. Harroui) – D. Berardi, Defrel (46. Raspadori), Rogério.