ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Reuters

Italský boj o LM: Bergamo má premiérovou účast na dosah, AS Řím ztratil

• 2
Na půdě mistrovského Juventusu vybojovali v předpsoeldním kole italské ligy cennou remízu 1:1 a sahají po premiérové účasti v Lize mistrů. Fotbalisté Atalanty Bergama dokonce vystřídali na třetím místě Inter Milán, který prohrál v Neapoli vysoko 1:4.

Juventus potvrdil nevydařený závěr ročníku, z posledních čtyř utkání získal Juventus pouze tři body. S Bergamem prohrával po Iličičově gólu z rohu z 33. minuty a Atalanta se stala prvním týmem Serie A, který pokořil hranici sta soutěžních gólů v této sezoně. Deset minut před koncem srovnal střídající Mandžukič.

Bergamo se posunulo na třetí místo před Inter Milán, který podlehl Neapoli 1:4. Jednu z branek už jistého vicemistra vstřelil útočník Dries Mertens, jenž se stal se 108 góly třetím nejlepším střelcem v historii klubu.

Naději na první účast v Lize mistrů od sezony 2013/14 udržel AC Milán, který si poradil s předposledním Frosinone 2:0. Favorit sice mohl inkasovat jako první, ale Ciano neproměnil v 50. minutě pokutový kop. O pár minut později naopak zařídili favoritovi tři body Suso a Piatek, který dal 30. soutěžní gól v sezoně.

AC Milán ztrácí z pátého místa jeden bod na městského rivala Inter. O další dva body zpět je římské AS, které stále má teoretickou šanci na čtvrté místo.

Situaci si ale zkomplikovalo sobotní remízou na hřišti Sassuola. Do utkání opět nezasáhl český reprezentant Patrik Schick, za poslední měísc odehrál v lize pouhých pětadvacet minut.

Udine, v jehož kádru je i záložník Antonín Barák, porazilo doma Spal Ferraru 3:2 a z nejvyšší soutěže může sestoupit už jen teoreticky. Na všechny tři branky vítězného týmu přihrál v průběhu prvního poločasu Rodrigo De Paul.

V neděli se na hřiště v utkání Sampdorie Janov proti Chievu dostal český záložník Jakub Jankto. Nastoupil v 68. minutě, kdy vystřídal Linettyho.

Poslední tým tabulky a jistě sestupující Chievo hrálo od 40. minuty v oslabení po vyloučení Barby, branka v utkání přesto nepadla. Gólově se neprosadil ani nejlepší střelec Serie A Fabio Quagliarella, jenž vládne pořadí kanonýrů s 26 trefami. Sampdoria skončí v italské lize devátá.

Empoli si poradilo 4:1 s Turínem a třetí výhrou za sebou se dostalo ze sestupových pozic. Vítězný gól vstřelil střídající záložník Matteo Brighi, který byl v tu dobu na hřišti pouhých 29 sekund. Před závěrečným kolem má Empoli náskok jednoho bodu na osmnáctý Janov.

Jistotu záchrany má Parma, která doma udolala 1:0 Fiorentinu. O prvním tříbodovém zisku Parmy po devíti zápasech rozhodl Gersonův vlastní gól z 80. minuty.

K Parmě se přidala po pondělní dohrávce i Boloňa. Na hřišti Lazia Řím hrála 3:3. Český záložník Ladislav Krejčí nastoupil za hosty v 90. minutě.

Lazio šlo v zápase do vedení ve 14. minutě, kdy skóroval Argentinec Joaquín Correa, jehož gól pomohl římskému týmu minulý týden k triumfu ve finále Italského poháru.

Hosté po přestávce díky brankám v 50. a 51. minutě stav otočili. Na vyrovnávací trefu Bastose odpověděl Riccardo Orsolini a dal Boloni naději na čtvrté vítězství z posledních pěti zápasů. O dělbě bodů rozhodl deset minut před koncem parádní ranou z trestného kopu Srb Sergej Milinkovič-Savič, který před zápasem převzal cenu pro nejlepšího záložníka Serie A.

K záchraně dovedl Boloňu trenér Siniša Mihajlovič, který se týmu ujal koncem ledna místo odvolaného Filippa Inzaghiho na 18. příčce, když na udržení ztrácel tři body.

Výsledky 37. kola: Udine - Spal Ferrara 3:2 (31. a 35. Okaka, 5. Samir - 53. Petagna, 59. Valoti), FC Janov - Cagliari 1:1 (89. Criscito z pen. - 40. Pavoletti), Sassuolo - AS Řím 0:0,  Chievo - Sampdoria Janov 0:0,  Empoli - FC Turín 4:1 (27. Acquah, 65. Brighi, 70. Di Lorenzo, 88. Caputo - 56. Falque), Parma - Fiorentina 1:0 (80. vlastní Gerson), AC Milán - Frosinone 2:0 (57. Piatek, 66. Suso), Juventus Turín - Bergamo 1:1 (80. Mandžukič - 33. Iličič), Neapol - Inter Milán 4:1 (71. a 79. Ruiz, 16. Zielinski, 61. Mertens - 81. Icardi z pen.), Lazio Řím - Boloňa 3:3 (14. Correa, 59. Bastos, 80. Milinkovič-Savič - 50. Poli, 51. Destro, 63. Orsolini).

US Sassuolo Calcio - AS Řím 0:0 (0:0)

ŽK:41. Magnanelli, 90+6. Brignola - 40. Zaniolo, 49. Fazio, 52. Juan Jesus, 87. N ́Zonzi.

US Sassuolo Calcio Consigli – Lirola, Demiral, G. M. Ferrari, Rogério – Locatelli (90+2. Adjapong), Magnanelli (C), Duncan – D. Berardi, Djuričić (77. Brignola), Boga (81. Di Francesco).

AS Řím Mirante – Florenzi (C), Fazio, Juan Jesus, Kolarov – Cristante, N ́Zonzi – Ünder (65. Kluivert), Zaniolo (65. Pastore), El Shaarawy (78. Perotti) – Džeko.

Udinese Calcio - Spal 3:2 (3:0)

Branky: 6. Samir, 32. Okaka, 35. Okaka - 53. Petagna, 59. Valoti. Rozhodčí: Fabbri – Peretti, Liberti. ŽK:28. Zeegelaar, 45. Samir, 67. Mandragora, 83. de Paul - 5. Vicari, 39. Fares, 72. Kurtić, 75. M. Janković.

Udinese Calcio Musso – Troost-Ekong, De Maio, Samir – Stryger Larsen, Mandragora, de Paul (C), Sandro (16. D'Alessandro), Zeegelaar – Lasagna (61. Pussetto), Okaka (90. Teodorczyk).

Spal A. Gomis – Bonifazi, Cionek (C), Vicari (70. M. Janković), Fares – Lazzari, Valoti (77. Paloschi), Murgia, Kurtić – Floccari (63. Antenucci), Petagna.

Janov CFC - Cagliari Calcio 1:1 (0:1)

Branky: 89. Criscito - 40. Pavoletti. Rozhodčí: Valeri – Passeri, Tolfo. ŽK:31. Criscito, 78. Veloso - 22. Klavan. ČK:90+3. Gi. Pezzella.

Janov CFC Radu – Biraschi (82. Gi. Pezzella), Günter, E. Zukanović, Criscito (C) – Radovanović – Bessa, Veloso, P. Pereira (46. Kouamé) – Lapadula (74. A. Sanabria), Panděv.

Cagliari Calcio Cragno – Cacciatore (76. Romagna), Klavan, Pisacane – Srna, Ionita, Bradarić, Barella (C), Luca Pellegrini – Pavoletti (66. Pedro), Cerri (80. Birsa).

Chievo Verona - UC Sampdoria 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Aureliano – Marchi, Rossi. ŽK:32. Stępiński, 70. P. Hetemaj, 85. Pucciarelli. ČK:40. Barba.

Chievo Verona Šemper – Bani, Cesar, Barba – Depaoli, Léris (45+3. P. Hetemaj), Vignato (80. Kiyine), Dioussé, Jaroszyński – Pellissier (C) (73. Pucciarelli), Stępiński.

UC Sampdoria Rafael Cabral – Bereszyński, Colley, A. Ferrari, J. Tavares (81. Sau) – Praet, Ekdal, Linetty (68. Jankto) – Defrel – Gabbiadini (62. Caprari), Quagliarella (C).

Empoli FC - Turín FC 4:1 (1:0)

Branky: 27. Acquah, 65. Brighi, 70. Di Lorenzo, 89. Caputo - 56. Falqué. Rozhodčí: Mazzoleni – Paganessi, Vivenzi. ŽK:72. Farias - 84. Berenguer.

Empoli FC Drągowski – Maietta (78. Veseli), Silvestre, Dell ́Orco – Di Lorenzo, Acquah (64. Brighi), Binnásir, Traorè (90+2. Capezzi), Pajač – Farias, Caputo (C).

Turín FC Sirigu – Izzo, N'Koulou, Moretti – De Silvestri, Meïté (68. Zaza), Rincón, Aina (53. Falqué) – Baselli (78. Lukić), Berenguer – Belotti (C).

Parma Calcio 1913 - ACF Fiorentina 1:0 (0:0)

Branky: 80. Gerson. Rozhodčí: Giacomelli P. (ITA). ŽK:90+4. Benassi.

Parma Calcio 1913 Sepe – Gazzola, Iacoponi, Bastoni, Gagliolo – Kucka, Štulac (68. Scozzarella), Barillà – Sprocati (83. Dimarco), Ceravolo, Gervinho (C) (53. Grassi).

ACF Fiorentina Lafont – Milenković, Ceccherini, Hugo, Biraghi – Veretout, Gerson, Benassi, Mirallas (28. Bryan Dabo, 83. Vlahović) – Simeone (69. Muriel), Chiesa (C).

AC Milán - Frosinone Calcio 2:0 (0:0)

Branky: 60. K. Piątek, 68. Suso. Rozhodčí: Manganiello – Schenone, Lo Cicero. ŽK:50. Abate.

AC Milán G. Donnarumma – Abate (86. Conti), Musacchio, A. Romagnoli, Ricardo Rodríguez – Kessié, Bakayoko (52. Cutrone), Çalhanoğlu – Suso, K. Piątek (83. Castillejo), Borini.

Frosinone Calcio F. Bardi – Goldaniga, Ariaudo, Brighenti – F. Zampano, Paganini, Sammarco, Maiello, Beghetto (77. Valzania) – Ciano (80. Ciofani), Trotta (68. Dionisi).

Juventus FC - Atalanta Bergamasca Calcio 1:1 (0:1)

Branky: 80. Mandžukić - 33. Iličić. Rozhodčí: Rocchi – Liberatore, Tonolini. ŽK:14. Sandro, 45+2. Ronaldo, 70. Matuidi - 29. Hateboer. ČK:90+2. Bernardeschi.

Juventus FC Szczęsny – Cancelo, Barzagli (61. Mandžukić), Bonucci, Sandro (46. Bernardeschi) – Can, Pjanić, Matuidi (85. Kean) – J. Cuadrado, Dybala, Ronaldo.

Atalanta Bergamasca Calcio Gollini – Hateboer, Djimsiti, A. Masiello, Castagne – de Roon, Freuler, Gosens (62. Mancini) – A. Gómez (74. Pašalić), Iličić (78. Barrow), D. Zapata.

SSC Neapol - Inter Milán 4:1 (1:0)

Branky: 16. P. Zieliński, 61. D. Mertens, 71. Ruiz, 78. Ruiz - 81. Icardi. Rozhodčí: Doveri – Ranghetti, Bindoni. ŽK:9. Koulibaly, 49. Allan, 90+2. Ghoulam - 48. Nainggolan.

SSC Neapol Karnezis – Malcuit, Albiol, Koulibaly (84. Luperto), Ghoulam – Allan, Ruiz, P. Zieliński – Callejón, Milik (76. L. Insigne), D. Mertens (80. Younes).

Inter Milán Handanovič – D'Ambrosio, Miranda, Škriniar, Asamoah – Gagliardini (58. Vecino), Brozović – Politano (46. Icardi), Nainggolan, Perišić (80. Candreva) – Lautaro Martínez.

S. S. Lazio - Bologna FC 3:3 (1:0)

Branky: 14. Correa, 59. Bastos, 80. S. Milinković-Savić - 50. A. Poli, 51. Destro, 64. Orsolini. Rozhodčí: Pasqua – Santoro, Giovane. ŽK:64. Correa, 67. Lucas Leiva - 52. Destro.

S. S. Lazio Guerrieri – Luiz Felipe (53. Armini), Acerbi, Bastos – Rômulo, Parolo, Lucas Leiva (73. S. Milinković-Savić), Badelj (66. Cataldi), Lulić (C) – Correa – Immobile.

Bologna FC Skorupski – M'Baye, Danilo, Lyanco, Dijks – Pulgar, A. Poli (C) (80. Džemaili) – Orsolini, R. Soriano – Palacio (90. Krejčí), Destro (71. Santander).