Fotbalisté AS Řím se radují ze vstřelené branky.

Fotbalisté AS Řím se radují ze vstřelené branky. | foto: AP

AC Milán utrpěl doma debakl od Atalanty, Inter však v Udine jen remizoval

• 1
Lídr italské fotbalové ligy AC Milán prohrál ve šlágru 19. kola s Atalantou Bergamo doma 0:3. Druhý Inter Milán jeho zaváhání nevyužil, v Udine jen remizoval a rozdíl mezi oběma rivaly je dvoubodový. Fotbalisté AS Řím porazili gólem v nastavení nováčka italské ligy La Spezii 4:3. Dvěma brankami k výhře pomohl Borja Mayoral.

Do začátku ledna neporažený AC Milán na hosty od začátku nestačil, v první půli si mužstvo trenéra Stefana Pioliho poprvé v této sezoně Serie A nedokázalo vypracovat střelu na branku.

Bergamo poslal do vedení ve 26. minutě Cristian Romero, po přestávce pečetili už druhou domácí prohru AC v roce 2021 Josip Iličič z penalty a Duván Zapata. AC Milán vyšel střelecky naprázdno v ligovém zápase poprvé od 6. ledna loňského roku.

Prohra s Atalantou je pro něj varováním, na začátku ledna doma podlehl Juventusu.

Také Inter poprvé v tomto ligovém ročníku neskóroval. Udine tak obralo o body dalšího favorita, když ve středu uhrálo remízu doma s Bergamem.

AS se pomstil Spezii za úterní vyřazení v osmifinále Italského poháru.

Mayoralovy branky pokaždé načaly gólový účet poločasu. Španělský útočník nejprve v 17. minutě otevřel skóre, chvíli po změně stran pak zařídil Římanům vedení 2:1, které navýšil v 55. minutě Karsdorp.

Spezia se přesto dokázala do utkání vrátit. Už v 59. minutě snížil Farias a v závěru normální hrací doby přiblížil nováčka k bodu Verde. Domácí se pozdním vyrovnáním zaskočit nenechali a v 92. minutě strhl výhru na jejich stranu Pellegrini.

Výsledky 19. kola: AS Řím - Spezia 4:3 (17. a 52. Mayoral, 55. Karsdorp, 90.+2 Pellegrini - 24. Piccoli, 59. Farias, 90. Verde), AC Milán - Bergamo 0:3 (26. Romero, 53. Iličič z pen., 77. Zapata), Udine - Inter Milán 0:0, Fiorentina - Crotone 2:1 (20. Bonaventura, 32. Vlahovič - 66. Simy).