Patrick Schick (vlevo) ze Sampdorie Janov v souboji s Joaem Mirandou z Interu...

Patrick Schick (vlevo) ze Sampdorie Janov v souboji s Joaem Mirandou z Interu Milán. | foto: AP

Schick pomohl osmým gólem v sezoně k výhře Sampdorie na půdě Interu

• 5
Český fotbalový útočník Patrik Schick pomohl svým osmým gólem v ligové sezoně k Sampdorie Janov na hřišti Interu Milán 2:1. V poločase přitom hosté ještě hosté prohrávali.

V nedávné reprezentační přestávce přitom Schick laboroval se zraněním kotníku, kvůli kterému nenastoupil do přípravy s Litvou ani do kvalifikačního utkání v San Marinu.

V Miláně ale hrál v základní sestavě a v 50. minutě doklepl z bezprostřední blízkosti míč do sítě po hlavičce Matiase Silvestreho. Jeho trefa byla odpovědí na gól domácího Danila D’Ambrosia z 35. minuty.

Sampdoria vyhrála potřetí z posledních čtyř zápasů a upevnila si 9. místo v tabulce. Inter má o 11 bodů víc a nyní už má tříbodovou ztrátu na pátou Atalantu Bergamo, která drží poslední příčku zajišťující účast v Evropské lize.