Victor Osimhen z Neapole přispěl dvěma góly k výhře 4:0 na hřišti Sampdorie.

Victor Osimhen z Neapole přispěl dvěma góly k výhře 4:0 na hřišti Sampdorie. | foto: Reuters

Neapol zůstala jako jediná v italské lize i po pátém kole stoprocentní

• 3
Fotbalisté Neapole vyhráli i pátý zápas sezony v italské lize a jako jediní mají stále bezchybnou bilanci. Na hřišti Sampdorie Janov zvítězili 4:0, stejně jako o víkendu v Udine, a tabulku vedou o dva body před úřadujícími šampiony z Interu Milán a třetím AC.

FC Turín, v jehož dresu zůstal obránce David Zima jen na lavičce, remizoval s Laziem 1:1. Římský klub vyrovnal až díky pokutovému kopu z první minuty nastavení, který proměnil Ciro Immobile.

Na výhře Neapole se dvěma góly podílel Victor Osimhen. Dvaadvacetiletý nigerijský útočník poslal hosty do vedení už v 10. minutě, pět minut po přestávce pak zvýšil na 3:0. Ještě před poločasem přidal druhou branku Neapole Fabián Ruiz, skóre uzavřel Piotr Zieliňski.

Letní posila AS Řím Tammy Abraham zařídil svým druhým gólem v italské lize výhru 1:0 nad Udine. Anglický útočník zakončil v 36. minutě povedenou individuální akci Riccarda Calafioriho. AS se oklepal z nedělní premiérové porážky s Veronou a navázal na úvodní tři vítězství v soutěži. V tabulce je čtvrtý.

UC Sampdoria - SSC Neapol 0:4 (0:2)

Branky: 10. Osimhen, 39. Ruiz, 50. Osimhen, 59. P. Zieliński. Rozhodčí: Valeri – Galetto, Rossi. ŽK:28. Damsgaard, 76. Depaoli - 88. Manolas.

UC Sampdoria Audero – Bereszynski (71. Depaoli), Jošida, Colley, Augello – Candreva, Thorsby (71. Askildsen), Adrien Silva (55. Ekdal), Damsgaard – Caputo (84. Ciervo), Quagliarella (C) (55. Torregrossa).

SSC Neapol Ospina – Rui, Koulibaly (C), Rrahmani (48. Manolas), Di Lorenzo – P. Zieliński (68. Elmas), Ruiz, Anguissa – L. Insigne (68. Politano), Osimhen (82. Petagna), Lozano (81. Únás).

Turín FC - S. S. Lazio 1:1 (0:0)

Branky: 76. Pjaca - 90+1. Immobile. Rozhodčí: R. Abisso – A. Tegoni, A. Vono. ŽK:17. Mandragora, 31. Aina, 37. Brekalo - 45+2. Marušić, 59. S. Milinković-Savić, 65. Luiz Felipe.

Turín FC V. Milinković-Savić – Djidji, Bremer, Ricardo Rodríguez – Singo, Pobega, Mandragora (C) (62. Lukić), Aina (62. Ansaldi) – Linetty (74. Rincón), Brekalo (74. Pjaca) – A. Sanabria.

S. S. Lazio Reina – Marušić (62. Lazzari), Luiz Felipe, Acerbi, Hysaj – Akpa-Akpro (79. Muriqi), Cataldi (70. Lucas Leiva), Alberto (46. S. Milinković-Savić) – Moro (46. Pedro), Immobile (C), Anderson.

AS Řím - Udinese Calcio 1:0 (1:0)

Branky: 36. T. Abraham. Rozhodčí: Rapuano – Ranghetti, Scatragli. ŽK:56. Lorenzo Pellegrini, 65. Cristante, 66. Calafiori - 32. Walace. ČK:90. Lorenzo Pellegrini.

AS Řím Patrício – Karsdorp, Mancini, Ibañez, Calafiori (69. Smalling) – Veretout, Cristante – Zaniolo (74. El Shaarawy), Lorenzo Pellegrini, Mchitarjan – T. Abraham (86. Šomurodov).

Udinese Calcio Silvestri – Becao, Nuytinck (C) (79. Samardžič), Samir – N. Molina (62. Soppy), Pereyra, Walace, Makengo (85. Arslan), Udogie (79. Larsen) – Pussetto (62. Beto), Deulofeu.