Alessio Romagnoli z AC Milán slaví gól. | foto: AP

Romagnoli si dal vlastní gól, pak nasměroval AC Milán k vítězství

• 1
Fotbalisté AC Milán tři dny po vítězství 3:2 nad Sampdorií porazili v italské lize i druhý janovský tým FC. V dohrávaném utkání 1. kola rozhodl v nastavení o výhře 2:1 kapitán Alessio Romagnoli, jenž si dal předtím vlastní gól.

Milán se po čtvrté výhře z posledních pěti zápasů posunul na čtvrté místo tabulky deset bodů za vedoucí Juventus. FC Janov je ve středu tabulky jedenáctý.

Skóre duelu, jenž se neodehrál v původním srpnovém termínu kvůli zřícenému mostu v Janově, otevřel už ve 4. minutě krásnou dalekonosnou střelou Suso. Pak už střílel branky jen Romagnoli. Milánský obránce deset minut po přestávce tečoval za záda svého gólmana Gianluigiho Donnarummy střelu Christiana Kouamého a vyrovnal.

V první nastavené minutě byl ale pro svůj tým hrdinou, když z voleje poslal do janovské branky míč vyboxovaný gólmanem Ionutem Raduem.

AC Milán - Janov CFC 2:1 (1:0)

Branky: 4. Suso, 90+1. A. Romagnoli - 56. A. Romagnoli. Rozhodčí: Pasqua – Paganessi, Di Iorio. ŽK:50. Kessié, 83. Ricardo Rodríguez - 43. Criscito, 80. Veloso.

AC Milán G. Donnarumma – Musacchio, A. Romagnoli, Ricardo Rodríguez – Suso, Kessié, Bakayoko, Laxalt (63. Abate) – Higuaín, Çalhanoğlu (83. Castillejo), Cutrone.

Janov CFC Radu – E. Zukanović, Biraschi, Günter – Lazović, Rômulo (67. Veloso), L. Mazzitelli (78. Omeonga), Criscito – Kouamé, Bessa, K. Piątek (85. Panděv).