Dries Mertens z Neapole (vpravo) se za pomocí kopu ve stylu kung-fu snaží připravit o míč Mirandu z Interu. | foto: Reuters

Souboj italské elity vítěze neměl, Sampdoria dala pět gólů Crotone

• 2
Žhavý souboj nejlepších italských týmů vítěze neměl. Vedoucí fotbalisté Neapole v 9. kole první ligy poprvé ztratili body, když s druhým Interem Milán hráli bez branek. Pro Inter to byla druhá remíza.

Před nabitým hledištěm San Paula v Nepoli si první velkou šanci vypracovali domácí. V 19. minutě Callejónovu přízemní střelu vyrazil gólman Handanovič k Mertensovi, poradil si ale i s dorážkou belgického reprezentanta. V 35. minutě musel slovinský gólman zasáhnout proti Insigneho hlavičce.

Na druhé straně se do větší příležitosti dostal pět minut před přestávkou Valero, jeho tvrdou ránu Reina vyrazil.

Po změně stran byl španělský brankář už překonán Vecinem, na brankové čáře ale zasáhl jeden z neapolských obránců.

Další pokusy na obou stranách byly nepřesné, až v 84. minutě střídající Zieliňski prověřil Handanoviče. Brankář Interu si poradil i se závěrečnou šancí Mertense.

Ve druhém sobotním zápase Sampdoria Janov deklasovala Crotone 5:0 a ve čtyřech domácích duelech neztratila ani bod. Crotone po třech utkáních nebodovalo, druhý poločas za něj odehrál český stoper Stefan Simič.

Výsledky 9. kola: Sampdoria Janov - Crotone 5:0 (3. Ferrari, 12. Quagliarella z pen., 39. Caprari, 71. Linetty, 76. Kownacki), Neapol - Inter Milán 0:0.

UC Sampdoria - FC Crotone 5:0 (3:0)

Branky: 3. G. M. Ferrari, 12. Quagliarella, 39. Caprari, 71. Linetty, 76. Kownacki. Rozhodčí: G. Calvarese – D. Bindoni, E. Prenna. ŽK:25. Torreira - 7. Budimir, 26. Stoian, 41. Mandragora.

UC Sampdoria Puggioni – Sala, Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić (68. Murru) – Praet, Torreira, Linetty – Caprari (75. Kownacki) – Quagliarella (C) (56. G. Ramírez), D. Zapata.

FC Crotone Cordaz (C) – Sampirisi, Ar. Ajeti (46. Simic), Ceccherini, Pavlović – Rohdén, Izco (60. Trotta), Mandragora, Stoian – Budimir, Nalini (77. Crociata).

SSC Neapol - Inter Milán 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Luca Banti. ŽK:90+2. Koulibaly - 66. Miranda.

SSC Neapol Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan (75. Rog), Jorginho, Hamšík (C) (72. P. Zieliński) – Callejón, D. Mertens, L. Insigne (80. Ounas).

Inter Milán Handanovič – D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, Nagatomo – Vecino, Gagliardini – Candreva (83. Cancelo), Valero (71. Mário), Perišić – Icardi (C) (87. Éder).