Amadou Diawara z Neapole (vpravo) vzdává dík za gól do sítě Chieva.

Amadou Diawara z Neapole (vpravo) vzdává dík za gól do sítě Chieva. | foto: Reuters

Neapol odvrátila blamáž, Inter prohrál a třetí už je Lazio Řím

• 1
Fotbalová Neapol ještě boj o titul nevzdala. Nedávný lídr, který italskou ligu vedl od prvního do šestadvacátého kola, v nedělním utkání 31. dějství, v poslední minutě otočil duel proti Chievu Verona, zvítězila 2:1 a na Juventus dál ztrácí čtyři body. To dosud třetí AS Řím i čtvrtý Inter Milán prohrály. A přeskočilo je Lazio po obratu v Udine.

Ještě nedávno byla Neapol nejlepší ze všech, ale pak ji vykolejila domácí porážka s AS Řím. Následovaly remízy na Interu a v Sassuolu, vedoucí Juventus ji v čele tabulky převálcoval.

V neděli byla blízko další ztrátě, doma proti Chievu prohrávala, pak Mertens neproměnil penaltu, ale nakonec v samém závěru dvěma góly blamáž odvrátila.

Neapol z hlediska útočné aktivity plnila proti Chievu od začátku roli favorita, tlak ale nedokázala přetavit v branku. Nejblíže byl v 51. minutě Mertens, kterého ve vápně fauloval Depaoli. Belgický reprezentant ale z penalty neuspěl proti Sorrentinovi, který v Serii A zneškodnil tři z posledních čtyř pokutových kopů.

Neefektivitu Neapole potrestal v 73. minutě Stepiňski, který po soupeřově chybě v rozehrávce přesně zakončil. Domácí následně vrhli všechny síly do útoku a po sérii příležitostí se nakonec dočkali obratu.

Minutu před koncem základní doby se hlavou po Insigneho centru prosadil střídající Milik a ve třetí minutě nastavení technickou střelou otočil skóre středopolař Diawara. Chievo prohrálo deváté ligové venkovní utkání po sobě.

V sobotu doma prohrál třetí AS Řím, v neděli pak Inter Milán nevyužil možnost římský celek přeskočit a dostat se na třetí příčku, když prohrál na hřišti FC Turín 0:1. Šanci zařadit se hned za Juventus a Neapol tak má Lazio, které od 18.00 hraje v Udine.

Inter prohrál i inkasoval poprvé po pěti zápasech, na hřišti menšího z turínských klubů nebodoval poprvé od února 1994.

Přitom Inter vstoupil do utkání aktivně a domácí několikrát musel zachránit gólman Sirigu, při Perišičově hlavičce se míč zase otřel o břevno. Turínský celek v prvním poločase vystřelil na branku jen jednou a byl z toho gól, když De Silvestri poslal přihrávku přes malé vápno Ljajičovi a ten se zblízka skóroval.

Domácí rozvlnili síť ještě jednou, branka však nemohla být uznána kvůli ofsajdu. Po změně stran už nebyla herní převaha Interu tak znatelná a hosté tak nedokázali zareagovat. Turín zvítězil ve třetím utkání po sobě, zůstal však na desátém místě.

Udine, v jehož základní sestavě nechyběli záložníci Jakub Jankto a Antonín Barák, vedlo od 13. minuty zásluhou Lasagny. V 27. minutě ale vyrovnal nejlepší střelec soutěže Immobile a stal se prvním hráčem Lazia v historii, který nastřílel v sezoně Serie A 27 branek. Dosud se o prvenství dělil s Hernánem Crespem a Giuseppem Signorim. Immobile k obratu přispěl i asistencí u rozhodujícího gólu Alberta. Udine prohrálo poosmé v řadě.

Na důležité výhry v boji o záchranu dosáhly Crotone a Hellas Verona. Crotone bez zraněného stopera Stefana Simiče porazilo gólem Simyho 1:0 Boloňu, za kterou nenastoupil Ladislav Krejčí. Verona po třech drtivých prohrách zvládla též nejtěsnějším výsledkem duel s Cagliari, oč se postaral proměněnou penaltou Romulo.

Výsledky 31. kola: FC Turín - Inter Milán 1:0 (36. Ljajič), FC Turín - Inter Milán 1:0 (36. Ljajič), Crotone - Boloňa 1:0 (25. Simy), Hellas Verona - Cagliari 1:0 (36. Romulo z pen.), Neapol - Chievo 2:1 (89. Milik, 90.+3 Diawara - 73. Stepiňski), Lazio Řím 1:2 (13. Lasagna - 27. Immobile, 37. Alberto), AC Milán - Sassuolo 1:1 (86. Kalinič - 75. Politano).

Turín FC - Inter Milán 1:0 (1:0)

Branky: 36. Ljajić. Rozhodčí: Tagliavento – Meli, Vuoto. ŽK:21. Belotti, 60. Baselli - 7. Miranda, 39. Brozović, 45+1. Gagliardini.

Turín FC Sirigu – N'Koulou, Burdisso, Moretti – De Silvestri, Baselli (80. Acquah), Obi (88. Valdifiori), Ansaldi, Ljajić – Belotti (C), Falqué (73. Edera).

Inter Milán Handanovič – Cancelo, Škriniar, Miranda, D'Ambrosio (87. Ranocchia) – Brozović, Gagliardini – Candreva (59. Rafinha), Valero (68. Karamoh), Perišić – Icardi (C).

Hellas Verona FC - Cagliari Calcio 1:0 (1:0)

Branky: 36. Rômulo. Rozhodčí: Valeri – Giovane, Prenna. ŽK:26. Fossati, 60. Bianchetti, 83. Fares, 87. Valoti - 36. Sau.

Hellas Verona FC Nícolas – A. Ferrari, Vuković, Bianchetti, Souprayen – Rômulo (C), F. Zuculini (77. Tupta), Fossati, Fares – Aarons (69. Caracciolo), Cerci (60. Valoti).

Cagliari Calcio Cragno – Pisacane, Romagna, Castán – Faragò, Ionita, Barella, Padoin (74. Cossu), Lykogiannis (11. Miangue) – Sau (C) (58. Ceter), Pavoletti.

Udinese Calcio - S. S. Lazio 1:2 (1:2)

Branky: 13. Lasagna - 26. Immobile, 37. Alberto. Rozhodčí: Rocchi – Liberatore, Tonolini. ŽK:75. F. Caicedo, 90+4. Murgia.

Udinese Calcio Bizzarri – Nuytinck, Danilo (C), Samir (59. Widmer) – Stryger Larsen, Barák, Balić, Jankto, Adnan (72. Ingelsson) – Maxi López (71. de Paul), Lasagna.

S. S. Lazio Strakoša – Bastos, de Vrij, Luiz Felipe – Marušić, Alberto (60. Murgia), Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) (46. Patric) – Anderson – Immobile (72. F. Caicedo).

FC Crotone - Bologna FC 1:0 (1:0)

Branky: 25. Tochukwu Nwankwo. Rozhodčí: Calvarese – Passeri, Tegoni. ŽK:48. M. Capuano, 74. Mandragora - 42. Torosidis, 44. Di Francesco, 86. Džemaili, 86. De Maio.

FC Crotone Cordaz – Faraoni, Ceccherini, M. Capuano, Martella – Barberis, Mandragora, Stoian – Trotta (67. Sampirisi), Tochukwu Nwankwo (83. Tumminello), F. Ricci (78. Rohdén).

Bologna FC Mirante – Torosidis, De Maio, Helander, Masina – A. Poli (76. Avenatti), Pulgar, Donsah (46. Džemaili) – Verdi, Palacio, Di Francesco (60. Falletti).

SSC Neapol - Chievo Verona 2:1 (0:0)

Branky: 89. Milik, 90+3. Diawara - 73. Stępiński. Rozhodčí: Manganiello – Tolfo, Di Iorio. ŽK:54. Rui, 90. L. Insigne - 12. Depaoli, 55. Giaccherini, 76. Inglese.

SSC Neapol Reina – Hysaj, Tonelli, Koulibaly, Rui – Allan (71. P. Zieliński), Diawara, Hamšík (C) (64. Milik) – L. Insigne (C), D. Mertens (90+5. Rog), Callejón.

Chievo Verona Sorrentino – Depaoli, Tomović, Bani, Gobbi – N. Rigoni, Radovanović (C), Bastien – Giaccherini (82. Léris) – Meggiorini (53. Stępiński), Inglese.

AC Milán - US Sassuolo Calcio 1:1 (0:0)

Branky: 86. N. Kalinić - 75. Politano. Rozhodčí: Luca Pairetto. ŽK:21. Kessié, 74. Musacchio, 80. Bonucci - 29. Rogério, 37. L. Mazzitelli.

AC Milán G. Donnarumma – Ricardo Rodríguez, A. Romagnoli (6. Musacchio), Bonucci (C), Abate (55. André Silva) – Bonaventura, Biglia, Kessié – Çalhanoğlu, Cutrone (68. N. Kalinić), Suso.

US Sassuolo Calcio Consigli – Lemos, Acerbi (C), Peluso – Lirola, L. Mazzitelli, Sensi (57. Cassata), Missiroli, Rogério (67. Dell'Orco) – D. Berardi (54. Ragusa), Politano.