Christian Kouame (vpravo) z Fiorentiny v souboji s Mayou Jošidou ze Sampdorie...

Christian Kouame (vpravo) z Fiorentiny v souboji s Mayou Jošidou ze Sampdorie Janov. | foto: AP

Sampdoria v italské lize poprvé vyhrála, díky Verreho obloučku

• 0
Fotbalisté janovské Sampdorie získali ve třetím kole italské ligy první body. Na hřišti Fiorentiny vyhráli 2:1, v 83. minutě rozhodl Valerio Verre. Za hosty nenastoupil ofenzivní záložník Jakub Jankto, který kvůli zranění vypadl i z nominace české reprezentace.

Sampdorii, která v úvodu ligy prohrála s mistrovským Juventusem i s nováčkem z Beneventa, poslal v závěru první půle do vedení Fabio Quagliarella z pokutového kopu. Po vyrovnání Dušana Vlahoviče se hosté radovali dvakrát, první gól jim ale rozhodčí kvůli hraní rukou neuznal. Platil až Verreho oblouček po dlouhém odkopu brankáře Emila Audera.

Výsledek 3. kola:
Fiorentina - Sampdoria Janov 1:2
(72. Vlahovič - 43. Quagliarella z pen., 83. Verre).

ACF Fiorentina - UC Sampdoria 1:2 (0:1)

Branky: 72. Vlahović - 42. Quagliarella, 83. Verre. Rozhodčí: Giacomelli – Caliari, Bottegoni. ŽK:25. Thorsby, 70. Tonelli, 73. Ekdal.

ACF Fiorentina Drągowski – Milenković, Ceccherini, M. Cáceres – Chiesa, Bonaventura, S. Amrabat (86. Saponara), Castrovilli (82. Duncan), Biraghi – Kouamé (58. Cutrone), Vlahović.

UC Sampdoria Audero – Bereszyński, Jošida, Tonelli, Augello (84. Regini) – Candreva (69. Léris), Thorsby, Ekdal (84. Palumbo), G. Ramírez (69. Askildsen), Damsgaard (69. Verre) – Quagliarella.