Skluz Federica Pelusa ze Sassuola připravil o míč Francka Kessieho z AC Milán.

Skluz Federica Pelusa ze Sassuola připravil o míč Francka Kessieho z AC Milán. | foto: AP

AC Milán vystřídal na třetím místě Inter, římské derby vyznělo pro Lazio

• 0
Český reprezentační útočník Patrik Schick nastoupil po zranění v římském derby na posledních osm minut, porážce 0:3 od Lazia nezabránil. Raduje se AC Milán, který se díky vítězství 1:0 nad Sassuolem posunul v tabulce na třetí místo před Inter, městského rivala.

Lazio nasměroval k vítězství v 12. minutě Caicedo, který obešel gólmana Olsena a skóroval do prázdné branky. Ekvádorský hráč dostal na hrotu útoku přednost před nejlepším střelcem týmu Immobilem, i ten se ale prosadil krátce po svém příchodu na hřiště. V 72. minutě proměnil pokutový kop nařízený za faul na Correu.

Italská páteční předehrávka: Inter Milán prohrál v Cagliari

Lazio si pojistilo tři body v 89. minutě díky trefě Cataldiho a vyhrálo derby po třech utkáních. V závěru navíc viděl červenou kartu obránce AS Kolarov.

AC Milán vyhrál 1:0 nad Sassuolem a posunul se na třetí místo před městského rivala Inter. Na San Siru rozhodla situace z 35. minuty, kdy po centru Calhanoglua z rohového kopu srazil míč za záda svého gólmana obránce Lirola. Hosté mohli vzápětí vyrovnat, ale Boga trefil pouze tyč. Sassuolo hrálo od 64. minuty v deseti, za stažení unikajícího Piateka viděl červenou kartu brankář Consigli.

AC těsné vítězství uhájilo a drží devítizápasovou sérii bez porážky. Sassuolo nevyhrálo pět utkání v řadě a je jedenácté.

Parma na hřišti Empoli třikrát vedla, nakonec si ale odvezla pouze bod za remízu 3:3. Domácí naposledy vyrovnali v první minutě nastaveného času, kdy si srazil míč do vlastní sítě stoper Alves.

Sobotní výsledky 26. kola: Empoli - Parma 3:3 (19. Dell’Orco, 59. Caputo z pen., 90.+1 Silvestri - 13. Gervinho, 45.+1 Rigoni, 82. Alves), AC Milán - Sassuolo 1:0 (35. vlastní Lirola), Lazio Řím - AS Řím 3:0 (12. Caicedo, 72. Immobile z pen., 89. Cataldi).