Lautaro Martínez z Interu Milán skóruje proti Sampdorii Janov.

Lautaro Martínez z Interu Milán skóruje proti Sampdorii Janov. | foto: AP

Inter v italské lize přemohl Sampdorii, Duván Zapata střelecky táhl Bergamo

• 1
Inter Milán v zápase 25. kola italské ligy zdolal Sampdorii Janov 2:1 a z třetího místa ztrácí na vedoucí Juventus šest bodů. Romelu Lukaku se v dresu vítězů trefil už poosmnácté. I fotbalisté Atalanty Bergamo zvládli první utkání po koronavirové přestávce a zvítězili 4:1 nad Sassuolem. Dvěma brankami k tomu pomohl kolumbijský útočník Duván Zapata, který tak má na kontě již 13 přesných zásahů v ročníku.

Inter dostal do vedení po 10 minutách hry po rychlé kombinaci třetí nejlepší střelec soutěže Romelu Lukaku. Vedení domácích navýšil po půl hodině hry Lautaro Martínez.

Hosté snížili po poločase, kdy po rohovém kopu i s tečí brankáře pálil Morten Thorsby. Inter vyhrál poprvé po dvou předchozích ligových porážkách.

Čtvrtý tým tabulky z Bergama začal potvrzovat roli favorita v 16. minutě, kdy se prosadil Berat Djimsiti. Další branku nemohli domácí slavit o čtyři minuty později, neboť trefu Alejandra Gómeze odvolal videorozhodčí kvůli hře rukou.

Zvýšit se Bergamu povedlo v 31. minutě, kdy se trefil Zapata, a chvíli poté i díky vlastní brance hostujícího Mahdího Búrabíji. Po přestávce se podruhé trefil Zapata. Snížit se Sassuolu podařilo až v nastaveném čase, kdy svou předchozí minelu odčinil Búrabíja.

Už v sobotu se hrála dvě utkání 25. kola

Víkendové výsledky 25. kola: Bergamo - Sassuolo 4:1 (31. a 66. Zapata, 16. Djimsiti, 38. vlastní Búrabíja - 90.+2 Búrabíja), Inter Milán - Sampdoria Janov 2:1 (10. Lukaku, 33. Martínez - 53. Thorsby), FC Turín - Parma 1:1 (15. N’Koulou - 31. Kucka), Hellas Verona - Cagliari 2:1 (14. a 26. Di Carmine - 43. Simeone).