Tommaso Pobega (vpravo) z Turína skóruje v zápase s Empoli. | foto: Fabio Ferrari, AP

Turín ztratil vedení a doma s Empoli jen remizoval, Zima odehrál celý zápas

David Zima nastoupil v základní sestavě FC Turín, jeho tým ale v oslabení neudržel dvougólový náskok a v 15. kole italské fotbalové ligy doma jen remizoval 2:2 s Empoli. Jedenadvacetiletý obránce odehrál celé utkání ve stoperské trojici poprvé od 2. října a derby s Juventusem.

Turín vstoupil do utkání skvěle a v 15. minutě vedl po Pobegově dorážce a Pjacově technické střele k tyči o dvě branky. Po půlhodině hry ale stáhl Singo unikajícího Di Francesca, viděl červenou kartu a domácí dohrávali o deseti.

Vzápětí navíc snížil po rohovém kopu Romagnoli a nováček soutěže po změně stran vytěžil z tlaku vyrovnání. Střídající La Mantia si naskočil na centr z levé strany a premiérovou trefou v sezoně zajistil svému týmu bod.

Empoli se tak udrželo v tabulce na 11. místě. Turín přišel o třízápasovou vítěznou sérii na svém stadionu a je třináctý.

Velká přestřelka byla k vidění v Římě. Domácí Lazio prohrávalo s Udine v poločase 1:3, čtyři různí střelci se ale postarali o obrat, který dokonal v 79. minutě hlavou stoper Acerbi. To už oba celky hrály o deseti po červených kartách Patrica a Moliny. Hosté si ale nakonec odvezli alespoň bod, v deváté minutě nastavení srovnal na konečných 4:4 Arslan.

Oba týmy čekají tři ligová utkání na výhru. Lazio je na devátém místě, Udine čtrnácté.

Italská liga - 15. kolo: FC Turín - Empoli 2:2 (10. Pobega, 15. Pjaca - 34. Romagnoli, 72. La Mantia), Lazio Řím - Udine 4:4 (34. Immobile, 51. Pedro, 56. Milinkovič-Savič, 79. Acerbi - 17. a 32. Beto, 44. Molina, 90.+9 Arslan)

Turín FC - Empoli FC 2:2 (2:1)

Branky: 10. Pobega, 15. Pjaca - 34. S. Romagnoli, 72. La Mantia. Rozhodčí: Colombo – Bottegoni, Ceccon. ŽK:51. Aina - 45+2. Bandinelli, 57. Marchizza, 90+4. Luperto. ČK:32. Singo.

Turín FC V. Milinković-Savić – Zima, Bremer (C), Buongiorno – Singo, Lukić, Pobega, Aina (90+1. Izzo) – Praet (74. Rincón), Pjaca (35. Vojvoda) – A. Sanabria (75. Zaza).

Empoli FC Vicario – Stojanović, S. Romagnoli (C), Luperto, Marchizza (61. Parisi) – Żurkowski (61. Haas), Ricci, Bandinelli (53. N. Bajrami) – Henderson – Di Francesco (62. La Mantia), Pinamonti (88. Mancuso).

S. S. Lazio - Udinese Calcio 4:4 (1:3)

Branky: 34. Immobile, 51. Pedro, 56. S. Milinković-Savić, 79. Acerbi - 17. Beto, 32. Beto, 44. N. Molina, 90+9. T. Arslan. Rozhodčí: Piccinini – Pagliardini, Rossi. ŽK:37. Patric, 40. Immobile - 29. Becao, 53. N. Molina, 90+8. Soppy, 90+8. Udogie. ČK:57. Patric - 69. N. Molina, 90+10. Walace.

S. S. Lazio Reina – Lazzari, Patric, Acerbi, Hysaj – S. Milinković-Savić, Cataldi (78. Zaccagni), Luis Alberto (64. Bašić) – Pedro, Immobile (C), Felipe Anderson (59. S. Radu).

Udinese Calcio Silvestri – Becao (75. Nuytinck), N. Pérez, Samir (C) (86. Forestieri) – N. Molina, Jajalo (63. T. Arslan), Walace, Udogie – Success (63. Pussetto), Deulofeu (75. Soppy) – Beto.