Radost fotbalistů AS Řím | foto: AP

Penalta na každé straně, římské derby pro AS. Neapol zůstává bez prohry

• 0
Fotbalisté AS Řím v městském derby porazili Lazio 2:1 a rivala přeskočili v tabulce. Ve vypjatém utkání sudí nařídil dvě penalty, po jedné na každé straně. Rozhodující gól vstřelil Radja Nainggolan. Český útočník Patrik Schick po zranění ještě nebyl ani na lavičce. Neapol zdolala AC Milán a bez porážky je pořád první.

Góly začaly padat až po přestávce. V 47. minutě dostali hráči AS příležitost zahrávat pokutový kop po faulu na Kolarova a Perotti z kroku zamířil přesně k tyči. Na 2:0 zvýšil v 53. minutě přízemní střelou z hranice vápna Nainggolan.

Dvoubrankové vedení  ještě rozvířilo emoce na hrací ploše, hosté se však zároveň začali tlačit víc dopředu a po několika náznacích se dočkali šance na srovnání. Po Manolasově ruce proměnil penaltu nejlepší střelec Serie A Immobile, pro něhož to byl už 15. gól v sezoně.

Hráči AS už ale stav 2:1 udrželi a připsali si šestou výhru ve všech soutěžích za sebou. Naopak devitizápasová vítězná série Lazia skončila.

Neapol zápasu dominovala, hráči AC Milán se dokonce v prvním poločase ani jednou nedostali s míčem do soupeřova pokutového území. Naopak domácí celek udeřil v 34. minutě zásluhou Insigneho, na jehož lob si sice Donnarumma sáhl, gólu ale nezabránil.

Talentovaný italský brankář držel svůj tým i ve druhé půli, jeho spoluhráči si ale v útoku dlouho nedokázali nic vytvořit. Naopak v 73. minutě pojistil neapolskou výhru Zieliňski. V nastavení už jen zkorigoval na 2:1 Romagnoli.

Výsledky 12. kola: AS Řím - Lazio Řím 2:1 (49. Perotti z pen., 53. Nainggolan - 72. Immobile z pen.), Neapol - AC Milán 2:1 (34. Insigne, 73. Zieliňski - 90.+2 Romagnoli).

AS Řím - S. S. Lazio 2:1 (0:0)

Branky: 50. Perotti, 53. Nainggolan - 72. Immobile. Rozhodčí: Rocchi. ŽK:67. Nainggolan - 18. Lulić, 25. Lucas Leiva, 63. Nani.

AS Řím Alisson – Kolarov, Fazio, Manolas, Florenzi (80. Peres) – Strootman, De Rossi (C), Nainggolan (85. Juan Jesus) – Perotti, Džeko, El Shaarawy (75. Gerson).

S. S. Lazio Strakoša – Radu (78. Vargić), de Vrij, Bastos – Lulić (58. J. Lukaku), S. Milinković-Savić, Lucas Leiva (59. Nani), Parolo, Marušić – Immobile, Alberto.

SSC Neapol - AC Milán 2:1 (1:0)

Branky: 34. L. Insigne, 73. P. Zieliński - 90+2. A. Romagnoli. ŽK:90+4. Allan, 90+4. Albiol - 5. Borini.

SSC Neapol Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui (66. Ch. Maggio) – Allan, Jorginho, Hamšík (C) (69. P. Zieliński) – Callejón (78. Rog), D. Mertens, L. Insigne.

AC Milán G. Donnarumma – Musacchio, Bonucci (C), A. Romagnoli – Borini (77. Abate), Kessié, Montolivo (84. Biglia), Bonaventura – Suso (45+2. André Silva), Locatelli – N. Kalinić.