Paulo Dybala z Juventusu střílí přes dva hráče Boloni, akci z povzdálí sleduje...

Paulo Dybala z Juventusu střílí přes dva hráče Boloni, akci z povzdálí sleduje záložník Ladislav Krejčí. | foto: Reuters

Juventus rozhodl v Boloni v nastavení, Atalanta jde na čtvrté místo

• 0
Fotbalisté mistrovského Juventusu zakončili italskou ligu vítězstvím. Na hřišti Boloni, za kterou odehrál 68 minut Ladislav Krejčí, otočili na 2:1 gólem ve čtvrté minutě nastavení. Ve druhém sobotním utkání 38. kola vyhrála Atalanta Bergamo nad Chievem 1:0 a vystřídala Lazio na čtvrté příčce. Římané mají ale zápas k dobru.

Juventus, který si v předchozím kole zajistil šestý mistrovský titul v řadě, v Boloni prohrával od 52. minuty. Domácí Saphir Taider si na vápně zasekl balon a pravačkou trefil parádně vzdálenější horní roh. Dvacetiletý gólman Emil Audero, jenž dostal přednost před zkušeným Gianluigim Buffonem, se natahoval marně.

Hosté dokázali v 70. minutě vyrovnat, na hranici penalty pálil Gonzalo Higuaín, jehož střelu vyrazil brankář Boloni jen před sebe, kam přiběhl Paulo Dybala a nekompromisně zakončil pod břevno. Juventus dokonce vydržel všechny tři body, které hlavou zajistil teprve sedmnáctiletý Mois Kean.

Stal se prvním fotbalistou narozeným v roce 2000, jenž vstřelil gól v jedné z pěti elitních evropských soutěží.

Bergamo zdolalo Chievo 1:0 díky trefě Alejandra Gomeze, který k deseti asistencím přidal šestnáctou branku v ročníku. Atalanta tak minimálně do neděle přeskočila Lazio Řím na čtvrtém místě tabulky.

Výsledky 38. kola: Atalanta Bergamo - Chievo Verona 1:0 (52. Gomez), Boloňa - Juventus 1:2 (52. Taider - 70. Dybala, 90.+4 Kean).