Stype Perica (vlevo) z Udine bojuje o míč s Vitorem Hugem z Fiorentiny.

Stype Perica (vlevo) z Udine bojuje o míč s Vitorem Hugem z Fiorentiny. | foto: AP

Udine zase bez bodu. U další porážky byl Barák i střídající Jankto

• 0
Bídná série fotbalistů Udine nekončí. V 27. kole italské ligy podlehli doma Fiorentině 0:2. U sedmé porážky za sebou byli i čeští reprezentanti Antonín Barák a střídající Jakub Jankto.

Antonín Barák, který se vrátil do sestavy Udine po disciplinárním trestu, odehrál celé utkání, jeho spoluhráč Jakub Jankto přišel na hřiště po poločasové přestávce.

Zápas se měl původně hrát 4. března, ale kvůli tragickému náhlému úmrtí kapitána Fiorentiny Davideho Astoriho byl odložen. Diváci i aktéři utkání uctili památku obránce, který zemřel ve spánku v 31 letech na zástavu srdce, ve 13. minutě podle hráčova čísla.

Fiorentina od nešťastné události jen vítězí, což dnes potvrdila díky gólům Jordana Veretouta z penalty a Giovanniho Simeoneho. V Udine uspěla po devíti letech. Pro svěřence kouče Stefana Pioliho to byla pátá výhra v řadě, po níž jim patří osmé místo v tabulce. Udine, které prohrálo stejným poměrem v sobotu s Bergamem, kleslo vinou černé série už na třinácté místo.

Díky gólům z konce zápasů dnes slavily vítězství oba janovské týmy. Sampdoria po třech porážkách za sebou vyhrála v Bergamu 2:1 trefou Duvana Zapaty z 84. minuty. FC Janov zajistil stejné vítězství nad Cagliari v 90. minutě Iuri Medeiros krásnou střelou z dálky.

Atalanta Bergamasca Calcio - UC Sampdoria 1:2 (0:1)

Branky: 67. Tolói - 43. Caprari, 84. D. Zapata. Rozhodčí: Pasqua – Di Iorio, Tolfo. ŽK:79. Petagna, 82. A. Gómez - 83. Praet, 90. D. Zapata, 90+2. G. Ramírez.

Atalanta Bergamasca Calcio Beriša – Tolói, Mancini, A. Masiello – Hateboer (64. Barrow), de Roon (56. Haas), Freuler, Castagne – Petagna (80. Cornelius), Cristante, A. Gómez.

UC Sampdoria Viviano – Bereszyński, J. Andersen, G. M. Ferrari, Murru (66. Regini) – Praet, Capezzi, Linetty – R. Álvarez (40. G. Ramírez) – Caprari (85. Verre), D. Zapata.

Udinese Calcio - ACF Fiorentina 0:2 (0:1)

Branky: 29. Veretout, 71. Simeone. Rozhodčí: Banti – Rocca, Lanotte. ŽK:26. Hallfredsson, 67. de Paul - 44. Ge. Pezzella, 56. Hugo, 58. Chiesa, 67. Saponara.

Udinese Calcio Bizzarri – Stryger Larsen, Danilo, Samir, Widmer, Balić – Hallfredsson (46. Jankto), Barák, Gi. Pezzella (46. Ingelsson) – de Paul, Perica (72. Lasagna).

ACF Fiorentina Sportiello – Milenković, Ge. Pezzella, Hugo, Biraghi – Benassi, Br. Dabo – Veretout, Saponara (67. Bastiao Dias), Chiesa (87. Eysseric) – Falcinelli (67. Simeone).

Janov CFC - Cagliari Calcio 2:1 (0:0)

Branky: 53. Lapadula, 90. I. Medeiros - 62. Barella. Rozhodčí: Maresca – Gori, Zappatore. ŽK:83. P. Pereira, 90+4. I. Medeiros, 90+6. Biraschi - 41. Sau, 56. Ceppitelli, 57. Andreolli, 90+5. Castán.

Janov CFC Perin (C) – Biraschi, Rossettini, E. Zukanović – Rosi (69. P. Pereira), Bessa (80. Omeonga), Cofie, Hiljemark, Laxalt (84. Migliore) – I. Medeiros – Lapadula.

Cagliari Calcio Cragno – Pisacane, Ceppitelli (64. Castán), Andreolli – Faragò, Ionita, Dessena (C) (86. Deiola), Barella (C), Lykogiannis – Pavoletti, Sau (60. Ceter).

Italská fotbalová liga - 27. kolo: Bergamo - Sampdoria Janov 1:2 (67. Toloi - 43. Caprari, 84. Zapata), FC Janov - Cagliari 2:1 (53. Lapadula, 90. Medeiros - 62. Barella), Udine - Fiorentina 0:2 (29. Veretout z pen., 71. Simeone).