Český útočník Patrik Schick v dresu Sampdorie Janov, ilustrační foto. | foto: AP

Schickovi na gól stačily dvě minuty, Krejčí potřetí v řadě asistoval

• 55
Čeští fotbalisté zažili v italské lize úspěšnou neděli. Patrik Schick i Jakub Jankto se radovali z výher, Ladislav Krejčí s Boloňou nakonec brali bod. Krejčí se přitom potřetí za sebou podílel na vedoucím gólu Boloni. Po divokém závěru však zápas v Cagliari skončil remízou. Útočník Schick sice vypadl ze základní sestavy Sampdorie, když ale proti AS Řím naskočil z lavičky, gólem zavelel k obratu. Serii A vede po dvaadvaceti kolech Juventus o čtyři body právě před Římem. „Stará dáma“ v neděli porazila Sassuolo.

Tři zápasy, tři asistence. Ladislav Krejčí pomáhá fotbalistům Boloni po novém roce výbornými výkony. Po důležitých gólových přihrávkách proti Crotone a Turínu málem přispěl i k vítězství nad Cagliari. Jenže o vedení, které po jeho asistenci zajistil snadným gólem do prázdné brány Mattia Destro, hosté přišli v úplném závěru. Bez dvou vyloučených inkasovali gól na 1:1 ve druhé nastavené minutě.

Boloňa, která v italské lize v roce 2017 podlehla jen Juventusu, je v tabulce na dvanáctém místě.

Na třináctou příčku poskočila díky parádnímu obratu zápasu proti AS Řím Sampdoria Janov. V její základní jedenáctce sice scházel poprvé v novém roce Patrik Schick, i jako náhradník ale do vývoje utkání výrazně promluvil.

Na hřiště se dostal v 69. minutě a už o 84 vteřin později srovnal na 2:2. Druhý tým tabulky AS Řím přitom v Janově dvakrát vedl, ani to mu však na body nestačilo. Po dalších dvou minutách od Schickova vyrovnání se totiž náramnou bombou z přímého kopu trefil Luis Muriel a ke dvěma asitencím přidal vítězný gól.

Českou radost v italské lize nakonec sdílel i Jakub Jankto, záložník Udinese, které porazilo AC Milán. Na domácím hřišti sice černobílí od začátku - po gólu hostujícího Bonaventury - prohrávali, jenže Thereau a De Paul výsledek zvrátili. Jankto vydržel na hřišti celých devadesát minut, v 73. minutě nahrál na rozhodující gól.

První místo si naopak upevnil Juventus, který má před AS Řím čtyřbodový náskok a navíc jeden zápas k dobru. Favorit soutěže v neděli zvítězil nad Sassuolem 2:0. O góly se už v prvním poločase postarali Higuaín s Khedirou.

Výsledky 22. kola: FC Turín - Bergamo 1:1 (16. Falqué - 66. Petagna), Cagliari - Boloňa 1:1 (90.+2 Borriello - 64. Destro), Crotone - Empoli 4:1 (56., 90.+1 z pen. a 90.+2 Falcinelli, 24. Stoian - 39. Mčedlidze), Fiorentina - FC Janov 3:3 (17. Iličič, 50. Chiesa, 62. Kalinič - 57. a 86. z pen. Simeone, 59. Hiljemark), Sampdoria Janov - AS Řím 3:2 (21. Praet, 71. Schick, 73. Muriel - 5. Peres, 66. Džeko), Sassuolo - Juventus Turín 0:2 (9. Higuaín, 25. Khedira), Udinese - AC Milán 2:1 (31. Théréau, 73. De Paul - 8. Bonaventura), Neapol - Palermo 1:1 (66. Mertens - 6. Nestorovski).