DVOUGÓLOVÝ VIDAL. Záložník Juventusu Arturo Vidal (druhý zprava) slaví jeden ze svých gólů do sítě Lazia Řím. | foto: AP

Juventus nasázel čtyři góly Laziu, stoprocentní jsou další čtyři týmy

• 3
Jednoznačným výsledkem skončil šlágr 2. kola italské fotbalové ligy. Juventus Turín na svém hřišti porazil 4:1 Lazio Řím. Obhájce titulu tak zůstává stoprocentní, stejně jako Neapol, AS Řím, Inter Milán a Fiorentina.

Juventus, který se s Laziem potkal už podruhé během čtrnácti dnů, dokázal stejně jako v souboji o italský Superpohár vstřelit svému soupeři čtyři branky.

Domácí vedli po šestadvaceti minutách 2:0, když se dvakrát prosadil Vidal, krátce po něm však z dorážky snížil hostující Klose.

Krátce po změně stran zvýšil na 3:1 Vučinič, který se proti Laziu trefil už poosmé v kariéře. Další průběh utkání pak ovlivnilo vyloučení Hernanese, který zahrál rukou a po druhé žluté kartě musel opustit hřiště. Konečnou podobu výsledku dal Tévez, který zatím skóroval v každém zápase Juventusu v této sezoně.

V dresu Lazia strávil celý zápas mezi náhradníky český útočníky Libor Kozák. Ten má podle zpravodajského webu Birmingham Mail namířeno do Aston Villy. Oba kluby by musely transfer stihnout během pondělka, kdy končí přestupní okno.

V dresu Neapole vstřelil dva góly Hamšík v zápase s Chievem. Do statistik se poprvé zapsal ve 13. minutě, kdy se zpoza šestnáctky trefil přesně k tyči branky Puggioniho.

Na jeho branku stihli domácí zareagovat o jedenáct minut později gólem Paloschiho. Znovu do vedení šli hosté po necelé půlhodině utkání, kdy pas Higuaína gólově zužitkoval Cajellón.

Do přestávky dokázal vyrovnat znovu Paloschi, ale po změně stran vrátil vedení hostům Hamšík a dvacet minut před koncem uzavřel skóre svou premiérovou trefou v italské lize bývalý útočník Higuaín, jenž do Neapole přestoupil z Realu Madrid.

Výsledky 2. kola: Juventus Turín - Lazio Řím 4:1 (14. a 26. Vidal, 49. Vučinič, 80. Tévez - 28. Klose), Chievo - Neapol 2:4 (24. a 40. Paloschi - 13. a 64. Hamšík, 28. Callejón, 70. Higuaín), AS Řím - Hellas Verona 3:0 (56. vlastní Cacciatore, 59. Pjanič, 67. Ljajič), AC Milán - Cagliari 3:1 (8. Robinho, 31. Mexés, 62. Balotelli - 33. Sau), Bergamo - FC Turín 2:0 (57. Stendardo, 81. Lucchini), Boloňa - Sampdoria Janov 2:2 (41. Moscardelli, 64. Kone - 25. Eder, 71. Gabbiadini), Catania - Inter Milán 0:3 (19. Palacio, 56. Nagatomo, 80. Alvarez), FC Janov - Fiorentina 2:5 (54. Gilardino, 60. Lodi z pen. - 14. a 55. Rossi, 42. a 90.+4 z pen. Gomez, 10. Aquilani), Sassuolo - Livorno 1:4 (66. Zaza - 69. a 86. z pen. Emeghara, 44. Greco, 75. Paulinho), Udine - Parma 3:1 (12. Agyemang-Badu, 72. Heurtaux, 89. Muriel z pen. - 82. Cassano).