Paulo Dybala z Juventusu (vpravo) a Berat Djimsiti z Beventa v utkání italské...

Paulo Dybala z Juventusu (vpravo) a Berat Djimsiti z Beventa v utkání italské ligy | foto: Reuters

Juventus se trápil s Beneventem, Neapol remizovala. Inter doma také

• 3
Juventus prohrával s ligovým nováčkem z Beneventa, ale blamáž odvrátil a zvítězil těsně 2:1. Je o bod druhý za Neapolí, která remizovala s Chievem 0:0. Neporazitelnost fotbalistů Interu byla ve 12. kole italské ligy v ohrožení. Milánští totiž před vlastními fanoušky prohrávali s Turínem, alespoň bod jim zajistil střídající Eder v 79. minutě.

Neapol nepotvrdila pozici velmi ofenzivního celku. Jedinou větší šanci ve Veroně měl v 21. minutě Callejón, minul však branku. Svěřenci kouče Sarriho ztratili body na půdě Chieva poprvé od března 2013.

Juventus měl sice od počátku proti Beneventu podle očekávání převahu, jediný gól úvodního dějství však vstřelili hosté. Z přímého kopu překonal gólmana Szczesného Ciciretti. Druhá půle ale patřila favoritovi, který otočil skóre zásluhou Higuaína a Cuadrada. Argentinský kanonýr Higuaín tak oslavil 50. ligový duel v dresu Juventusu. Benevento stále čeká na první bod.

V zápasu Interu s Turínem měl první velkou šanci v 38. minutě slovenský stoper domácího týmu Škriniar, jeho hlavičku ale gólman Sirigu vyrazil. Na druhé straně byl těsně před poločasem blízko brance Baselli. Neprosadil se ani domácí kanonýr Icardi krátce po změně stran. V 59. minutě už se skóre změnilo a hosté se dostali do vedení, když si Falqué navedl míč do středu a střelou k tyči překonal Handanoviče.

Trenér „Nerazzurri“ Spalletti ale měl šťastnou ruku při střídání. Na hřiště poslal deset minut po inkasované brance Edera, který se dalších deset minut nato prosadil po Icardiho přihrávce ve vápně. Italský reprezentant vstřelil premiérový gól v sezoně. V závěru mohl dokonat obrat Vecino, jeho střela však skončila na břevně.

První poločas duelu Fiorentina - AS Řím nabídl gólové hody. Za hosty se dvakrát trefil Gerson, který si připsal první zásahy v dresu Římanů, kam přestoupil loni v létě z brazilského Fluminense. Na druhé straně skórovali Veretout a Simeone. Fiorentina mohla v poločase dokonce vést, v závěru ale Chiesovu střelu Alisson vyrazil na tyč.

Po změně stran potřetí poslal AS do vedení Manolas, od jehož hrudi se do branky odrazil centr od rohového praporku, jehož směr ještě trochu změnil Džeko. Definitivně rozhodl o zachování stoprocentní bilance Římanů z venkovních utkání tři minuty před koncem Perotti.

AC Milán zvítězil zásluhou Romagnoliho a Susa na hřišti Sassuola 2:0 a posunul se na sedmé místo. Sassuolo dosud nezaznamenalo domácí výhru, v posledních čtyřech utkáních na vlastním stadionu dokonce nedokázalo skórovat. Pohárový účastník Bergamo jen remizovalo se Spalem Ferrara 1:1.

Sobota: Crotone se Simičem vyhrálo na hřišti Boloni

Obránce Stefan Simič odehrál znovu celé utkání, v němž Crotone zdolalo Boloňu 3:2. Záložník Ladislav Krejčí nastoupil do druhého poločasu.

V první půli utkání viděli diváci v rozmezí sedmi minut tři góly. V 38. minutě napálil boloňský Verdi míč z přímého kopu levačkou nechytatelně do brány a totéž předvedl i těsně před přestávkou, jen opačnou nohou. Mezi dva góly domácího střelce se ještě vklínil Budimirův zásah.

Po změně stran dostal Simič v 59. minutě žlutou kartu a jeho tým vývoj utkání otočil. Nejprve srovnal z penalty Trotta a v 70. minutě se podruhé trefil Budimir.

Výsledky 12. kola: Boloňa - Crotone 2:3 (38. a 45.+1 Verdi - 42. a 70. Budimir, 68. Trotta z pen.), FC Janov - Sampdoria Janov 0:2 (24. Ramírez, 84. Quagliarella), Inter Milán - FC Turín 1:1 (79. Eder - 59. Falqué), Cagliari - Hellas Verona 2:1 (28. Ceppitelli, 85. Faragó - 6. Zuculini), Chievo - Neapol 0:0, Fiorentina - AS Řím 2:4 (9. Veretout, 39. Simeone - 5. a 30. Gerson, 50. Manolas, 87. Perotti), Juventus Turín - Benevento 2:1 (57. Higuaín, 65. Cuadrado - 19. Ciciretti), Bergamo - Spal Ferrara 1:1 (23. Cristante - 64. Rizzo), Sassuolo - AC Milán 0:2 (39. Romagnoli, 67. Suso).

Zápas Lazio Řím - Udine byl odložen kvůli podmáčenému hřišti.

US Sassuolo Calcio - AC Milán 0:2 (0:1)

Branky: 39. A. Romagnoli, 68. Suso. Rozhodčí: Damato – Paganessi, Liberti. ŽK:45+4. Acerbi, 89. Missiroli - 45+4. A. Romagnoli, 54. Bonucci, 64. Montolivo.

US Sassuolo Calcio Consigli – Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Peluso – L. Mazzitelli (C), Missiroli, Cassata (55. Matri) – Politano (84. Oliveira da Silva), Falcinelli, Ragusa (70. Pierini).

AC Milán G. Donnarumma – C. Zapata, Bonucci (C), A. Romagnoli – Calabria (14. Abate), Kessié, Montolivo, Borini (82. Antonelli), Çalhanoğlu (64. Locatelli) – Suso, N. Kalinić.

S. S. Lazio - Udinese Calcio 0:0 (-:-)

Rozhodčí: Banti – Del Giovane, Gori.

S. S. Lazio Strakoša – Radu, de Vrij, Bastos – Lulić, S. Milinković-Savić, Lucas Leiva, Parolo, Marušić – Immobile, Alberto.

Udinese Calcio Bizzarri – Adnan, Samir, Danilo, Stryger Larsen – Jankto, Balić, Barák – de Paul, Maxi López, Perica.

Juventus FC - Benevento Calcio 2:1 (0:1)

Branky: 57. Higuaín, 66. Cuadrado - 19. Ciciretti. Rozhodčí: Abisso – Tasso, Tolfo. ŽK:41. Marchisio, 73. Higuaín, 89. Bernardeschi - 37. Cataldi, 45+2. Chibsah, 73. Antei.

Juventus FC Szczęsny – De Sciglio, Rugani, Chiellini (C), Sandro – Marchisio, Matuidi – Cuadrado (81. Bernardeschi), Dybala (87. Bentancur), Costa (78. Mandžukić) – Higuaín.

Benevento Calcio Brignoli – Djimsiti, Antei, Di Chiara – Venuti, Chibsah, Cataldi (87. Parigini), Lazaar (61. C. Lombardi) – Viola, Ciciretti (C) – Armenteros (70. Coda).

Inter Milán - Turín FC 1:1 (0:0)

Branky: 79. Éder - 59. Falqué. Rozhodčí: Orsato – Di Fiore, Manganelli. ŽK:33. Vecino, 66. Škriniar, 83. Brozović - 42. Burdisso, 56. Rincón, 64. Obi, 88. Acquah.

Inter Milán Handanovič – D'Ambrosio, Škriniar, Miranda, Nagatomo (76. Brozović) – Vecino, Gagliardini (69. Éder) – Candreva, Valero, Perišić – Icardi.

Turín FC Sirigu – De Silvestri, N'Koulou, Burdisso, Ansaldi – Obi (73. Acquah), Rincón, Baselli – Falqué (83. Niang), Belotti (C), Ljajić (89. Berenguer).

Janov CFC - UC Sampdoria 0:2 (0:1)

Branky: 24. G. Ramírez, 84. Quagliarella. Rozhodčí: Irrati – Dobosz, Marrazo. ŽK:27. Lapadula, 58. Veloso, 69. Rossettini, 81. Taarabt - 23. Bereszyński, 44. G. M. Ferrari.

Janov CFC Perin – E. Zukanović, Rossettini, Izzo – Laxalt, Veloso, Omeonga, L. Rigoni (67. Panděv), Rosi (53. Lazović, 86. Pellegri) – Taarabt, Lapadula.

UC Sampdoria Viviano – Bereszyński, Silvestre, G. M. Ferrari, Strinić – Praet (77. R. Álvarez), Torreira, Linetty – G. Ramírez (60. É. Barreto) – Quagliarella, D. Zapata (86. Caprari).

ACF Fiorentina - AS Řím 2:4 (2:2)

Branky: 9. Veretout, 39. Simeone - 5. Gerson, 31. Gerson, 50. Manolas, 87. Perotti. Rozhodčí: M. Di Bello – M. Passeri, S. Ranghetti. ŽK:52. Ge. Pezzella - 66. Gonalons.

ACF Fiorentina Sportiello – Gaspar, Ge. Pezzella, Astori, Biraghi – Benassi, Badelj (75. Ca. Sánchez), Veretout – Bastiao Dias (82. Eysseric), Simeone, Chiesa (74. Babacar).

AS Řím Alisson – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – Pellegrini (72. Strootman), Gonalons, Nainggolan – Gerson (82. Defrel), Džeko, El Shaarawy (66. Perotti).

Chievo Verona - SSC Neapol 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Massa – Lo Cicero, Fiorito. ŽK:34. Radovanović - 34. Rui, 53. P. Zieliński, 81. Koulibaly.

Chievo Verona Sorrentino – Cacciatore, Tomović, Gamberini, Gobbi – Depaoli (76. Bastien), Radovanović, P. Hetemaj – Inglese (85. Stępiński), L. Castro, Birsa (61. Meggiorini).

SSC Neapol Sepe – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Rui (66. Ch. Maggio) – P. Zieliński (72. Allan), Jorginho, Hamšík – Callejón (79. Ounas), D. Mertens, L. Insigne.

Cagliari Calcio - Hellas Verona FC 2:1 (1:1)

Branky: 28. Ceppitelli, 85. Faragò - 6. B. Zuculini. Rozhodčí: Marco Guida – Filippo Meli, Valerio Colarossi. ŽK:45. Rafael, 86. Cigarini - 11. Caracciolo, 48. B. Zuculini, 74. Fares, 79. Valoti.

Cagliari Calcio Rafael – Romagna, Andreolli, Ceppitelli – Barella, Faragò, Cigarini (87. Dessena), Ionita (79. Farias), Padoin – Sau (C) (64. dos Santos Galvão), Pavoletti.

Hellas Verona FC Nícolas – Cáceres (55. Valoti), Heurtaux, Caracciolo, Souprayen – Rômulo, B. Zuculini, Fossati, Fares – Cerci (69. Verde), Pazzini (C) (83. Zaccagni).

Bologna FC - FC Crotone 2:3 (2:1)

Branky: 38. Verdi, 45. Verdi - 42. Budimir, 68. Trotta, 70. Budimir. Rozhodčí: F. Pasqua. ŽK:67. Krafth, 84. G. González - 44. Sampirisi, 48. Budimir, 58. Simic, 59. Simic.

Bologna FC A. Da Costa – Masina (79. Falletti), Helander, G. González, Krafth – A. Poli, Crisetig, Donsah (73. Destro) – Di Francesco (46. Krejčí), Palacio, Verdi.

FC Crotone Cordaz – Sampirisi, Ceccherini, Simic, Pavlović – Nalini, Barberis, Mandragora, Stoian (61. Rohdén) – Trotta (83. Izco), Budimir (90+3. Tochukwu Nwankwo).

Atalanta Bergamasca Calcio - Spal 1:1 (1:0)

Branky: 23. Cristante - 64. Rizzo. ŽK:60. Felipe, 88. Mattiello. ČK:68. Freuler.

Atalanta Bergamasca Calcio Beriša – Palomino, Tolói, Caldara – Spinazzola (75. Gosens), Freuler, Cristante (63. Kurtić), Hateboer – A. Gómez, de Roon – Petagna (75. Haas).

Spal A. Gomis – Felipe, Vicari (40. F. Costa), Salamon – Mattiello, Mora, Viviani, Grassi (76. Schiavon), Lazzari – Rizzo, Paloschi.