Cristiano Ronaldo z Juventusu kličkuje s míčem před Giovannim Di Lorenzem z Empoli. | foto: Reuters

Ronaldo dvěma góly zařídil vítězný obrat Juventusu na Empoli

• 5
Fotbalisté Juventusu otočili v italské lize utkání na hřišti Empoli a zvítězili 2:1. Obrat zařídil po změně stran dvěma góly Cristiano Ronaldo. V dalších sobotním duelech 10. kola Bergamo porazilo 3:0 Parmu a Fiorentina remizovala 1:1 v Turíně.

Empoli zaskočilo obhájce titulu a vedoucí celek soutěže v 28. minutě, kdy se přesnou střelou k tyči prosadil útočník Caputo. Juventus poprvé v sezoně prohrával po prvním poločase.

„Stará dáma“ ihned po změně stran soupeře zatlačila, brankář Provedel ale zasáhl jak proti Sandrovi, tak při Pjaničově střele, kterou vyrazil na břevno. V 52. minutě ale upadl ve vápně po souboji s obráncem Dybala a nařízený pokutový kop proměnil s přehledem Ronaldo.

Pětinásobný držitel Zlatého míče přidal druhý zásah v 70. minutě křížnou ránou zpoza vápna. Hvězdný Portugalec měl podíl na deseti z posledních 14 branek svého týmu v Serii A (sedm gólů, tři asistence).

Bergamo porazilo na svém hřišti Parmu 3:0 a z 12. místa ztrácí na dnešního soupeře bod. Všechny góly padly ve druhém poločase, po vlastní brance Gagliola se trefili Palomino a Mancini. Atalanta vyslala směrem na bránu 30 střeleckých pokusů, čímž vyrovnala dosavadní rekord této sezony Serie A, který drží Juventus z utkání s Frosinone.

Sobotní výsledky 10. kola: Bergamo - Parma 3:0 (55. vlastní Gagliolo, 72. Palomino, 80. Mancini), Empoli - Juventus Turín 1:2 (28. Caputo - 54. z pen. a 70. Ronaldo), FC Turín - Fiorentina 1:1 (13. vlastní Lafont - 2. Benassi).