Nicolas N'Koulou (nahoře) z Turína a Andreas Cornelius z Parmy v nevybíravém...

Nicolas N'Koulou (nahoře) z Turína a Andreas Cornelius z Parmy v nevybíravém vzdušném souboji. | foto: AP

Po 103 dnech se rozjela také italská liga, Kucka dal gól v Turíně

• 0
V prvním utkání italské fotbalové ligy po pauze způsobené pandemií koronaviru remizoval FC Turín s Parmou 1:1. Serie A se znovu rozběhla po 103 dnech.

První gól po dlouhé přestávce vstřelil po rohu hlavou turínský Nicolas N’Koulou. Ještě v prvním poločase ale srovnal střelou z hranice vápna bývalý hráč pražské Sparty Juraj Kucka.

Turín mohl strhnout znovu vedení na svou stranu, ale útočník Andrea Belotti neproměnil ve 48. minutě penaltu. Domácí tak alespoň přerušili sedmizápasovou sérii porážek.

Ve druhém sobotním zápase porazila Verona doma 2:1 Cagliari, ačkoliv hrála od 35. minuty bez vyloučeného Fabia Boriniho. V tu dobu už ale vedla zásluhou Samuela Di Carmina o dvě branky a hosté dokázali pouze snížit. V 70. minutě navíc viděl druhou žlutou kartu Luca Cigarini a závěr se dohrával v deseti na obou stranách.

Cagliari prodloužilo čekání na vítězství na 13 soutěžních utkání a v tomto kalendářním roce ještě nevyhrálo. Verona se ziskem tří bodů posunula na sedmé místo.

V Itálii se hraje fotbal od minulého pátku. Začalo se odvetami semifinále národního poháru, ve středu bylo na programu finále, ve kterém proti Juventusu uspěla Neapol.

Sobotní zápasy 25. kola: FC Turín - Parma 1:1 (15. N’Koulou - 31. Kucka), Hellas Verona - Cagliari 2:1 (14. a 26. Di Carmine - 43. Simeone). .

Turín FC - Parma Calcio 1913 1:1 (1:1)

Branky: 15. N'Koulou - 31. Kucka. Rozhodčí: Irrati – Di Vuolo, Fiorito. ŽK:62. Rincón - 47. Iacoponi, 87. Brugman.

Turín FC Sirigu – Izzo, N'Koulou, Bremer – De Silvestri, Rincón, Meïté, Zaza – Edera (82. Lukić), Belotti, Berenguer (68. Aina).

Parma Calcio 1913 Sepe – Darmian (85. Laurini), Iacoponi, Alves, Gagliolo – Kulusevski, Scozzarella (70. Hernani), Kucka (85. Brugman), Kurtić – Cornelius, Gervinho (73. Caprari).

Hellas Verona FC - Cagliari Calcio 2:1 (2:1)

Branky: 13. Di Carmine, 27. Di Carmine - 43. Simeone. Rozhodčí: Manganiello – Ranghetti, Bresmes. ŽK:34. Badu - 15. Pereiro, 34. Nández, 51. Pisacane, 58. Cigarini, 80. Ceppitelli. ČK:35. Borini - 70. Cigarini.

Hellas Verona FC Silvestri – Faraoni (C), Kumbulla, Rrahmani – Badu, S. Amrabat, Lazović (85. Dimarco), Empereur – Verre (46. Veloso), Borini – Di Carmine (48. Zaccagni).

Cagliari Calcio Cragno – Pellegrini (84. Lykogiannis), Pisacane, Ceppitelli (C), Cacciatore (68. Mattiello) – Ionita (68. Paloschi), Nández, Pereiro (46. Birsa) – Cigarini – Rog, Simeone.