Český fotbalista Antonín Barák (vpravo) v akci během utkání mezi Lecce a Spalem. | foto: AP

Barák byl u další výhry Lecce, nováček je po jeho příchodu stoprocentní

• 0
Český fotbalista Antonín Barák slavil i ve třetím utkání v dresu Lecce vítězství, byť tentokrát nedal gól. Jeho tým porazil v 24. kole italské ligy 2:1 poslední celek tabulky Spal Ferrara.

Barák po příchodu na hostování z Udine odehrál opět plný počet minut a nováček soutěže se třetí výhrou v řadě posunul na 16. místo. Rozhodl o tom v 66. minutě křížnou střelou slovinský záložník Žan Majer.

Spal neuspěl v prvním utkání pod vedením nového kouče Luigiho Di Biagia, který v týdnu nahradil Leonarda Sempliciho.

Bergamo otočilo utkání proti AS Řím, které prohrálo potřetí za sebou. „Vlci“ šli do vedení ve 45. minutě po technickém obstřelu Edina Džeka, jenž poprvé v kariéře skóroval v Serii A ve čtvrtém venkovním utkání v řadě.

Ve druhé půli ale srovnal po rohovém kopu José Palomino a obrat dokonal pouhých 19 sekund po příchodu na hřiště střídající Mario Pašalič. Osmifinalista Ligy mistrů navýšil náskok na čtvrtém místě právě před dnešním soupeřem na šest bodů.

Sobotný zápasy 24. kola: Lecce - Spal Ferrara 2:1 (41. Mancosu z pen., 66. Majer - 48. Petagna), Boloňa - FC Janov 0:3 (28. Soumaoro, 44. Sanabria, 90. Criscito z pen.), Bergamo - AS Řím 2:1 (50. Palomino, 59. Pašalič - 45. Džeko)

US Lecce - Spal 2:1 (1:0)

Branky: 41. Mancosu, 66. Majer - 47. Petagna. Rozhodčí: Guida – Meli, Carbone. ŽK:16. Majer, 43. Deiola, 45. Calderoni, 62. Lapadula, 90+4. Šachov - 20. Di Francesco, 40. Bonifazi, 61. Valdifiori.

US Lecce Vigorito – Calderoni (85. Dell'Orco), Lucioni (C), Rossettini, Donati – Majer, Deiola, Barák – Mancosu (79. Paz) – Falco (34. Šachov), Lapadula.

Spal Beriša – Cionek, Bonifazi, E. Zukanović, Reca – Valdifiori, Missiroli (C) (72. Espeto), L. Castro (86. Floccari) – Valoti, Petagna, Di Francesco.

Bologna FC - Janov CFC 0:3 (0:2)

Branky: 28. Soumaoro, 44. A. Sanabria, 90. Criscito. Rozhodčí: Massa – De Meo, Gori. ŽK:65. Denswil - 9. Pandev, 27. Criscito, 40. P. Ankersen, 53. Goldaniga, 58. Sturaro, 81. Soumaoro, 85. Cassata. ČK:34. J. Schouten, 89. Denswil.

Bologna FC Skorupski – Tomijasu, Danilo, Bani (61. Domínguez), Denswil – A. Poli, J. Schouten – Orsolini (61. Skov Olsen), Svanberg (79. Juwara), Barrow – Palacio.

Janov CFC Perin – Soumaoro, Biraschi, A. Masiello – P. Ankersen (46. Goldaniga), Sturaro, Radovanović (75. Cassata), Behrami, Criscito – A. Sanabria, Pandev (13. Pinamonti).

Atalanta Bergamasca Calcio - AS Řím 2:1 (0:1)

Branky: 50. Palomino, 59. Pašalić - 45. Džeko. Rozhodčí: Orsato – Manganelli, Preti. ŽK:55. Gosens - 11. Mancini, 27. Mchitarjan, 88. Fazio, 90+3. C. Pérez.

Atalanta Bergamasca Calcio Gollini – Palomino, Tolói, Djimsiti – Hateboer, Freuler, de Roon, Gosens – A. Gómez (86. Muriel) – Iličić (84. Malinovskyj), D. Zapata (59. Pašalić).

AS Řím Pau López – Peres, Fazio, Smalling, Spinazzola – Mancini (68. Veretout), Lorenzo Pellegrini – Kluivert (62. C. Pérez), Mchitarjan, Perotti (78. Villar) – Džeko.