Útočník AC Milán Ante Rebic slaví gól v zápase italské Serie A proti Udinese.

Útočník AC Milán Ante Rebic slaví gól v zápase italské Serie A proti Udinese. | foto: Reuters

Dvougólový Rebič pomohl k výhře šampionů, Inter měl proti nováčkovi namále

• 1
Fotbalisté AC Milán v úvodním kole italské ligy vítězně vykročili za obhajobou titulu, doma přestříleli Udine 4:2. Dvěma góly se blýskl útočník Ante Rebič. I vicemistr zahájil sezonu výhrou, Interu v infarktovém závěru zařídil tři body na hřišti Lecce střídající Denzel Dumfries. FC Turín bez zraněného Zimy porazil nováčka z Monzy 2:1, Atalanta Bergamo zvítězila na hřišti Sampdorie 2:0.

AC už od 2. minuty muselo dotahovat. Hosté zužitkovali hned první roh zápasu, z něhož se hlavou prosadil Becao. Obrátit skóre zápasu se úřadujícím mistrům podařilo ještě v první čtvrthodině, nejdřív se z penalty prosadil Hernández, z voleje pak přesně mířil Rebič. Hráči Udine v úplném závěru prvního dějství skóre srovnali, když si Masina naběhl na centr a hlavou skóroval.

Domácí získali vedení zpět na svou stranu hned v první minutě druhého poločasu, Španěl Díaz stál na správném místě a po centru dorazil míč z bezprostřední blízkosti do sítě. Pojistku přidal v 68. minutě svým druhým gólem v zápase Rebič. Na San Siru se přitom před dnešním zápasem neprosadil 482 dní.

V dresu Interu Milán nastoupil po roce Romelu Lukaku, který je v italském týmu na hostování z Chelsea. Na svoje dvě úspěšné sezony v dresu milánského klubu dal belgický útočník vzpomenout hned v úvodu zápasu, neboť už ve 2. minutě po sklepnutí od Darmiana skóroval hlavou.

I v druhém poločase padl gól záhy, tentokrát však v podání domácích. Ceesay si narazil s Di Francescem a přesně se trefil k zadní tyčce. Hosté si vypracovali velký počet šancí, nejdříve hlavičkoval Dumfries do tyče, v 78. minutě pak nebyl uznán gól Lukakua kvůli předcházejícímu faulu na brankáře domácích. Lukaku měl šanci i o pět minut později, kdy Falcone jeho dorážku zlikvidoval. Z výhry se Inter ale nakonec stejně radoval, Martínez prodloužil hlavičkou centr z rohu a Dumfries v poslední nastavené minutě zápasu břichem dopravil míč za brankovou čáru.

Sobotní zápasy 3. kola italské ligy: AC Milán - Udine 4:2 (15. a 68. Rebič, 11. Hernández z pen., 46. Díaz - 2. Rodrigo Becao, 45.+3 Masina), Sampdoria Janov - Bergamo 0:2 (26. Tolói, 90.+5 Lookman), Lecce - Inter Milán 1:2 (48. Ceesay - 2. Lukaku, 90.+5 Dumfries), Monza - FC Turín 1:2 (90.+4 Dany Mota - 43. Mirančuk, 66. Sanabria).

AC Milán - Udinese Calcio 4:2 (2:2)

Branky: 11. Hernández, 15. Rebić, 46. Díaz, 68. Rebić - 2. Becao, 45+4. Masina. Rozhodčí: Marinelli – Bottegoni, Galleto. ŽK:34. Krunić - 10. Soppy, 34. Becao, 55. N. Pérez, 90+2. Ebosele.

AC Milán Maignan – Calabria (C), Kalulu, Tomori, Hernández – Binnásir, Krunić (84. Pobega) – Messias (71. Saelemaekers), Díaz (71. De Ketelaere), Leão (84. Origi) – Rebić (71. Giroud).

Udinese Calcio Silvestri – Becao, Nuytinck, N. Pérez (67. Ebosse) – Soppy, Pereyra (C), Walace (76. Lovrić), Makengo (76. Samardžič), Masina (83. Ebosele) – Success (67. Beto), Deulofeu.

UC Sampdoria - Atalanta Bergamasca Calcio 0:2 (0:1)

Branky: 26. Tolói, 90+6. Lookman. Rozhodčí: Federico Dionisi, Italy. ŽK:1. A. Ferrari, 73. Verre, 80. Quagliarella, 81. Sabiri - 19. Okoli, 45. Pašalić, 84. de Roon, 88. Zortea, 90. Zortea, 90+3. Hateboer.

UC Sampdoria Audero – Bereszyński (58. Depaoli), A. Ferrari (90. Murillo), Colley, Augello – Léris (75. Quagliarella), Rincón, Vieira, Sabiri – Djuričić (58. Verre) – Caputo (58. De Luca).

Atalanta Bergamasca Calcio Musso – Tolói (71. Scalvini), Okoli, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Koopmeiners, Maehle (71. Zortea) – Pašalić (83. Malinovskyj) – Muriel (63. Lookman), Zapata.

US Lecce - Inter Milán 1:2 (0:1)

Branky: 48. Ceesay - 2. Lukaku, 90+4. Dumfries. Rozhodčí: Prontera – Mondin, Rossi. ŽK:32. Baschirotto, 82. Blin, 87. Colombo, 90+5. Hjulmand - 55. Brozović, 63. Darmian.

US Lecce Falcone – Gendrey, Baschirotto, Çetin (21. Blin), Gallo – Bistrović (74. Listkowski), Hjulmand (C), Gonzàlez (74. Helgason) – Strefezza, Ceesay (64. Colombo), Di Francesco (74. Banda).

Inter Milán Handanovič (C) – Škriniar (88. Correa), de Vrij, Dimarco – Darmian (67. Dumfries), Barella, Brozović (57. Mchitarjan), Çalhanoğlu (67. Džeko), Gosens (57. A. Bastoni) – Lukaku, La. Martínez.

AC Monza - Turín FC 1:2 (0:1)

Branky: 90+4. Mota - 43. Mirančuk, 66. Sanabria. Rozhodčí: Mariani – Liberti, Rossi. ŽK:61. Marí - 19. Singo, 36. Adopo. Diváci: 11 368.

AC Monza Di Gregorio – Barbosa, Marí, Augusto (64. Carboni) – Birindelli, F. Ranocchia (64. Mota), Barberis /C/, Valoti (76. Gytkjær), D'Alessandro – Caprari (64. Ciurria), Petagna (76. Sensi).

Turín FC Milinković-Savić – Djidji, Adopo (70. Segre), Rodríguez /C/ – Singo (79. Lazaro), Linetty, Ricci (90. İlkhan), Aina – Mirančuk (46. Vlašić), Sanabria, Radonjić.