Inter Milán - AS Řím: Chivu, Totti

Inter Milán - AS Řím: Chivu, Totti - Cristian Chivu z Interu Milán se snaží zabránit ve střele Francesco Tottimu (vpravo) při utkání italské ligy Inter Milán - AS Řím. | foto: Alessandro Garofalo, Reuters

Inter v závěru duelu s AS odvrátil první prohru

• 1
Milán - Šlágr 25. kola italské fotbalové ligy, souboj prvního Interu Milán s druhým AS Řím, skončil nerozhodně 1:1. Obhájcům trofeje dlouho hrozila první porážka v sezoně, kterou odvrátil až dvě minuty před koncem kapitán Javier Zanetti. Inter tak dál vede o devět bodů před římským celkem.

AS Řím skóroval v 38. minutě, kdy jeho branku vstřelil jeho kapitán Francesco Totti. V závěru byl vyloučen hostující obránce Mexes a Inter vzápětí vyrovnal.

Už v úterý uhrál rovněž remízu třetí Juventus s městským rivalem FC Turín. Na čtvrté místo se vyhoupla Fiorentina, která zdolala 1:0 Liverno, a přeskočila AC Milán.

Vítěz Ligy mistrů vedl na hřišti Catanie zásluhou talentovaného brazilského mladíka Pata, ale už za pár minut vyrovnal Spinesi.

Tomáš Ujfaluši z Fiorentiny a Tomáš Zápotočný z Udine odehráli celý zápas, Lukáš Jarolím ze Sieny byl v poločase střídán.

Výsledky:
Bergamo - Sampdoria Janov 4:1 (13. a 32. Doni, 36. Floccari, 53. Capelli - 3. Volpi), Catania - AC Milán 1:1 (63. Spinesi - 55. Pato), FC Janov - Neapol 2:0 (41. Sculli, 75. Borriello z pen.), Fiorentina - Livorno 1:0 (58. Waigo), Inter Milán - AS Řím 1:1 (88. Zanetti - 38. Totti), Lazio Řím - Reggina 1:0 (45. Bianchi z pen.), Palermo - Empoli 2:0 (14. Simplicio, 38. Rinaudo), Parma - Udine 2:0 (78. Lucarelli, 87. Cigarini z pen.), Siena - Cagliari 1:0 (88. Maccarone).