JE TAM! Zlatan Ibrahimovič, útočník AC Milán, spěchá oslavit svou trefu v zápase s AS Řím. | foto: Reuters

Inter se dál trápí, prohrál i s Juventusem, který vede před Udine

• 8
Hned dva šlágry nabídlo 10. kolo italské ligy: AS Řím hostil AC Milán a další milánský velkoklub Inter se utkal s Juventusem. V obou případech se z výhry radovali hosté. AC Milán pomohl k vítězství 3:2 dvěma góly Zlatan Ibrahimovic. Jediný neporažený tým Juventus pak zdolal Inter na jeho hřišti 2:1 a udržel se v čele tabulky. O bod za ním zůstávají Udine a římské Lazio.

Lazio si poradilo díky třem brankám na stadionu sardinského Cagliari. Udine porazilo Palermo na svém hřišti 1:0, utkání rozhodl kapitán Antonio Di Natale.

Svěřenci trenéra Franceska Guidolina na svém stadionu Friuli i ve čtvrtém ligovém utkání v této sezoně naplno bodovali a neinkasovali. Udine porazilo sicilského soupeře v Serii A počtvrté za sebou, jednoznačnému výsledku 7:0 z posledního střetnutí se však ani nepřiblížilo.

BEZ FAULU MĚ NEZASTAVÍŠ. Kamil Vacek z Chieva utíká s míčem na branku Sieny, rukama ho zezadu drží Franco Brienza.

Jediný střelec Di Natale v 38. minutě zblízka proměnil Bastův centr. Čtyřiatřicetiletý útočník se sedmým ligovým gólem osamostatnil v čele tabulky střelců před Sebastianem Giovincem z Parmy.

Třetí prohru za sebou utrpělo veronské Chievo, které i s reprezentačním záložníkem Kamilem Vackem v základní sestavě prohrálo 1:4 v Sieně.

První tři branky ve šlágru mezi AS Řím a AC Milán padly hlavou. Po čtvrthodině hry otevřel skóre Ibrahimovic. Za domácí odpověděl ve 28. minutě z rohu argentinský obránce Nicolás Burdisso, ale dvě minuty nato vrátil "Rossoneri" vedení ze stejné standardní situace stoper Alessandro Nesta.

Sváteční pětatřicetiletý střelec skóroval poprvé od ledna 2010.

V 78. minutě zvýšil vedení Milána opět hlavičkující Ibrahimovic a poprvé v této sezoně zaznamenal dvě branky v jednom utkání.

Tři minuty před koncem sice zdramatizoval utkání střídající útočník Říma Bojan Krkic, ale hosté těsný náskok udrželi.

Soupeř fotbalistů Plzně z Ligy mistrů si připsal čtvrté vítězství za sebou.

Trenér AC Massimiliano Allegri do utkání postavil sestavu: Abbiati - Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta - Aquilani, Van Bommel, Nocerino (88. Ambrosini) - Boateng (66. Emanuelson) - Robinho (73. Cassano), Ibrahimovic.

DALŠÍ SELHÁNÍ INTERU. Marchisio (druhý zleva) střílí jeden ze dvou gólů do sítě Interu Milán.

Inter Milán pokračuje ve svém trápení: z devíti ligových utkání jen dvakrát zvítězil a před nedělními duely má jen dvoubodový náskok na sestupové příčky.

Všechny branky v utkání s Juventusem padly na San Siru už v prvním poločase.

Na gólovou dorážku Černohorce Mirka Vučiniče z 12. minuty odpověděl za čtvrt hodiny dalekonosnou ranou brazilský krajní bek Maicon. Ve 33. minutě rozhodl o výhře "Staré dámy" přesnou střelou k tyči záložník Claudio Marchisio.

Nejhorší tým soutěže Cesena propustil po prohře 0:2 v Parmě trenéra Marka Giampaola. Čtyřiačtyřicetiletý rodák ze Švýcarska vedl klub od začátku sezony, ale z devíti zápasů s tím ani jednou nevyhrál a posbíral jen tři body za remízy.

Výsledky 10. kola:
AS Řím - AC Milán 2:3
(28. Burdisso, 88. Krkic - 17. a 78. Ibrahimovic, 30. Nesta), Catania - Neapol 2:1 (25. Marchese, 48. Bergessio - 1. Cavani), Inter Milán - Juventus Turín 1:2 (28. Maicon - 12. Vučinič, 33. Marchisio), Siena - Chievo 4:1 (25. a 57. Destro, 61. D'Agostino, 90.+4 Calaió - 75. Moscardelli), Boloňa - Bergamo 3:1 (45.+3 Di Vaio z pen., 48. Ramirez, 68. Loria - 7. Denis), Fiorentina - FC Janov 1:0 (41. Lazzari), Lecce - Novara 1:1 (31. Strasser - 44. Rigoni z pen.), Parma - Cesena 2:0 (41. Paletta, 71. Lucarelli), Udine - Palermo 1:0 (38. Di Natale), Calgliari - Lazio Řím 0:3 (39. Lulič, 44. Klose, 88. Rocchi).