Moise Kean z Paris St Germain se raduje. | foto: Reuters

PSG si hravě poradilo s oslabeným Nimes a jde do čela francouzské ligy

• 0
Fotbalisté Paris St. Germain vyhráli v sedmém kole francouzské ligy v Nimes vysoko 4:0. V čele tabulky díky lepšímu skóre vystřídali Rennes. Dosavadní lídr jen remizoval 1:1 na hřišti posledního Dijonu.

Nimes hrálo už od 12. minuty v oslabení o Loicka Landreho, vyloučeného za šlapák. Hosty dostal po půlhodině hry do vedení po kličce brankáři Kylian Mbappé, který skóroval i při středečním vítězství francouzských mistrů světa v Lize národů v Chorvatsku.

Další góly přidali v závěrečné čtvrthodině hlavou Alessandro Florenzi, z podobného brejku znovu Mbappé a přízemní střelou Pablo Sarabia.

PSG po nepovedeném vstupu do ligy vyhrál pátý zápas v řadě, z posledních dvou utkání mají svěřenci německého trenéra Thomase Tuchela impozantní skóre 10:1.

V Dijonu favorizovaní hosté z Rennes šetřili některé opory na Ligu mistrů, přesto v poločase vedli, ale v 53. minutě vyrovnal po ukázkovém slalomu mezi obránci Mama Baldé. Domácím to vyneslo teprve druhý bod v ročníku.

Francouzská liga - 7. kolo: Dijon - Rennes 1:1 (53. Baldé - 24. Terrier), Nimes - Paris St. Germain 0:4 (32. a 83. Mbappé, 77. Florenzi, 88. Sarabia).

Nîmes Olympique - Paris Saint-Germain FC 0:4 (0:1)

Branky: 32. Mbappé, 78. Florenzi, 83. Mbappé, 88. Sarabia. ŽK:7. Deaux - 18. Rafinha Alcântara, 20. Gueye. ČK:12. Landre.

Nîmes Olympique Reynet – Burner, Miguel, Landre, Paquiez – Fomba, Cubas (54. P. Martinez), Deaux – Ripart (C) (84. Koné), Roux (67. Aribi), Eliasson (84. Majouga).

Paris Saint-Germain FC Navas – Florenzi (84. Ruiz-Atil), A. Diallo, Kimpembe (C), Bakker – Gueye, Paredes (11. A. Herrera), Rafinha Alcântara (58. Dagba) – Sarabia, Kean, Mbappé (84. Jesé).

Dijon FCO - Stade Rennes FC 1:1 (0:1)

Branky: 54. M. Baldé - 24. Terrier. Rozhodčí: Dechepy – Haulbert, Grosbost. ŽK:5. Ndong, 70. Allagbé, 83. Pape Diop - 85. Dalbert, 88. Rugani.

Dijon FCO Allagbé – Chafik, Écuélé Manga (C), Panzo, Chala (46. Muzinga) – Dina Ebimbe (90+4. Dobre), Lautoa (79. Marié), Ndong – Sammaritano (64. Scheidler), M. Baldé, Chouiar (79. Pape Diop).

Stade Rennes FC Salin – H. Traoré (C), Rugani, Aguerd, Dalbert – Tait, Grenier (65. Martin), Bourigeaud (81. Doku) – Del Castillo (64. Camavinga), Guirassy (81. Hunou), Terrier (64. Gboho).