Mario Balotelli v dresu Nice (ilustrační snímek).

Mario Balotelli v dresu Nice (ilustrační snímek). | foto: Reuters

Balotelli zařídil gólem a asistencí výhru Nice, z Čechů hrál jen Pokorný

• 0
Fotbalový útočník Mario Balotelli hrdinou Nice. Kontroverzní Ital zajistil brankou z penalty a gólovou přihrávkou vítězství 2:1 nad Bordeaux. Ve 31. kole francouzské ligy nastoupil z českých hráčů pouze obránce Lukáš Pokorný za Montpellier, Jaroslav Plašil sledoval prohru Bordeaux z lavičky náhradníků.

Balotelli, jenž do Nice přišel v létě jako volný hráč z Liverpoolu, střídá skvělé momenty s horšími. Někdy dá branku, někdy dvě, pak se nechá vyloučit, jindy o něm na hřišti ani nevíte. V duelu proti Bordeaux ukázal svou světlou stranu - v 16. minutě proměnil nařízenou penaltu, ve 27. nahrál Eyssericovi, jenž zpoza vápna zvýšil náskok třetího týmu ligy.

Bordeaux, jehož kapitán Jaroslav Plašil do utkání z lavičky nezasáhl, ve druhé půli zvládlo pouze snížit zásluhou Diedhioua.

Obránce Lukáš Pokorný ve službách Montpellieru nastoupil po čtyřech duelech mezi náhradníky v základní sestavě, prohře s Toulouse ale nezabránil.

Výsledky 31. kola: Rennes - Lyon 1:1 (82. Mubele - 52. Cornet), Lorient - Caen 1:0 (29. Moukandjo), Montpellier - Toulouse 0:1 (45.+1 Delort), Nantes - Angers 2:1 (48. a 54. Nakoulma - 55. Diedhiou), Nice - Bordeaux 2:1 (16. Balotelli z pen., 27. Eysseric - 9. Laborde). Utkání Monako - St. Etienne bylo odloženo.