Zlatan Ibrahimovic z Paris St. Germain se snaží odcentrovat před bránu.

Zlatan Ibrahimovic z Paris St. Germain se snaží odcentrovat před bránu. | foto: AP

Paříži klopýtnutí nevadilo, Plašilův gól prohru Bordeaux neodvrátil

• 0
Fotbalisté Paris St. Germain si zkomplikovali cestu za titulem, na který čekají od roku 1994. Ve 27. kole francouzské ligy totiž prohráli 0:1 s Remeší. Ale druhý Lyon jejího jejich zaváhání nevyužil, protože v Brestu jen remizoval 1:1.

Hráči Paříže před čtrnácti dny podlehli 2:3 v Sochaux, tentokrát dokonce v Remeši nedali ani gól, i když od 60. minuty hráli po vyloučení Glombarda proti deseti.

Brzy po červené kartě naopak skórovali domácí, o jejichž výhře rozhodl Krychowiak.

Hostům nepomohl ani střídající David Beckham, který si připsal druhý start ve francouzské lize.

V dresu Bordeaux se mezi střelce zapsal český záložník Jaroslav Plašil. Na hřišti Lille proměnil v prvním poločase penaltu, díky které poslal svůj tým do vedení. Domácí však dokázali skóre otočit a vyhrát 2:1.

Hned pět červených karet rozdal rozhodčí v nervózním závěru korsického derby mezi Bastií a Ajacciem (1:0). V 80. minutě byl za faul vyloučen po druhé žluté kartě obránce Ajaccia Matthieu Chalme, ostatní červené karty přišly v nastavení.

Dennis Oliech nejprve trefil kopačkou do tváře Mickaela Landreaua a hosté šli do devíti. Kromě dlouhého ošetřování došlo ještě ke strkanici, kterou rozhodčí vyřešil v šesté minutě nastavení dalšími třemi vyloučeními, takže utkání dohrávalo devět hráčů Bastie a osm Ajaccia.

Výsledky 27. kola: Remeš - Paris St. Germain 1:0 (64. Krychowiak), Montpellier - Rennes 2:0 (75. Hilton, 86. S. Camara), Bastia - Ajaccio 1:0 (47. Maoulida), Lorient - Valenciennes 1:1 (4. Monnet-Paquet - 80. Danic z pen.), Sochaux - Nancy 1:2 (90.+4 Privat - 7. Bile z pen., 40. Zitte), St. Etienne - Nice 4:0 (60. a 74. Brandao, 7. Aubameyang z pen., 70. Mollo), Toulouse - Evian 0:0, Brest - Lyon 1:1 (8. Šafní - 53. vlastní Makonda), Marseille - Troyes 2:1 (81. vlastní Jarjat, 82. Gignac - 70. Marcos), Lille - Bordeaux 2:1 (59. Rodelin, 72. Kalou - 31. Plašil z pen).