Útočník Monaka Radamel Falcao oslavuje gól do sítě Nice.

Útočník Monaka Radamel Falcao oslavuje gól do sítě Nice. | foto: Reuters

Monako zdolalo ve šlágru Nice, dařilo se i PSG. Pokorný i Plašil hráli

• 1
Fotbalisté Monaka porazili ve 23. kole francouzské ligy Nice 3:0 a právě před ním vedou tabulku o tři body. Třetí PSG zvládlo duel v Dijonu, čeští fotbalisté Jaroslav Plašil s Lukášem Pokorným nastoupili za Bordeaux, respektive Montpellier.

Monako mělo od úvodních minut nad Nice převahu, ale i přes několik velmi slibných šancí nedokázalo v prvním poločase skórovat. Avšak hned po změně stran už se knížecí klub mohl radovat - Djibril Sidibé pláchl po levém křídle a poslal do vápna přesný centr, který zužitkoval nehlídaný Valére Germain.

I druhá branka domácích vzešla z kombinace po levé straně, byť bylo v hlavních rolích jiné obsazení. Přízemní přihrávku Benjamina Mendyho přetavil v gól kapitán Radamel Falcao. Kolumbijský střelec v 81. minutě zvýšil na konečných 3:0.

Nice bylo nejblíž snížení v závěru, jenže hlavičku Alassane Pléy zneškodnil famózním zákrokem Danijel Subašič, za kterým v nastavení ještě zazvonila tyč.

To Paříž se na tři body nadřela o poznání více, v Dijonu sice vedla od 29. minuty díky Lucasi Mourovi, ale téměř okamžitě vyrovnal domácí Júlio Tavares. Obrovské převahy využili hosté až v závěrečných minutách, trefili se Thiago Silva a nejlepší střelec ligy Edinson Cavani.

Do programu 23. kola se zapojili i dva čeští fotbalisté. Jaroslav Plašil dovedl Bordeaux s kapitánskou páskou k remíze s Rennes, obránce Lukáš Pokorný odehrál v dresu Montpellieru celý zápas a na jeho konci se radoval z vítězství nad Bastií.

Výsledky 23. kola: Mety - Marseille 1:0 (82. Jouffre), Monako - Nice 3:0 (60. a 80. Falcao, 47. Germain), Bordeaux - Rennes 1:1 (56. Ménez - 69. Gourcuff), Dijon - Paris St. Germain 1:3 (31. Tavares - 29. Lucas, 81. Silva, 84. Cavani), Guingamp - Caen 0:1 (90.+2 Karamoh), Lille - Lorient 0:1 (49. Aliadiere), Montpellier - Bastia 2:1 (17. a 64. Mounie - 34. Crivelli), Toulouse - Angers 4:0 (47. Delort, 56. Braithwaite z pen., 69. Trejo, 89. Toivonen), Nantes - Nancy 0:2 (50. Dia, 64. Cetout), St. Etienne - Lyon 2:0 (9. Monnet-Paquet, 22. Hamouma).