Fotbalisté Monaka se radují ze vstřelené branky v utkání s Lorientem. | foto: Reuters

Monako se prostřílelo do čela francouzské ligy, za Paříž pálil Cavani

• 0
Další čtyři góly a jasné vítězství Monaka nad Lorientem posunuly knížecí klub na první místo francouzské ligy. V něm je po 21. kole o dva body před druhým Nice a o tři body před Paříží, která v sobotu zvítězila popáté v řadě.

Výhru Paříže v Nantes určil dvěma góly kanonýr Edinson Cavani, který nastřádal v právě probíhající sezoně už dvacet ligových branek. Nantes na trefy PSG nedokázalo zareagovat a po dvou vítězstvích v řadě prohrálo.

Monako, které se v neděli vyhouplo na první místo tabulky, nasázelo podruhé v řadě čtyři góly a s 64 nastřílenými brankami v jednadvaceti odehraných zápasech má parádní bilanci více než tří gólů na zápas. Proti Lorientu se o góly podělili Gabriel Boschilia a Valere Germain.

Jediný český zástupce v Ligue 1 Jaroslav Plašil vedl Bordeaux s kapitánskou páskou do zápasu s Toulouse. Domácí Girondins vyhráli 1:0 díky brance z první minuty, bývalý reprezentant odehrál 65 minut a dostal žlutou kartu.

Nice v páteční předehrávce remizovalo s Bastií 1:1.

Výsledky 21. kola: Nantes - Paris St. Germain 0:2 (21. a 65. Cavani), Bordeaux - Toulouse 1:0 (1. Vada), Dijon - Lille 0:0, Guingamp - Rennes 1:1 (39. Diallo - 46. Gourcuff), Mety - Montpellier 2:0 (14. a 19. Diabaté), Monako - Lorient 4:0 (24. a 28. Boschilia, 37. a 59. Germain), St. Etienne - Angers 2:1 (51. vlastní Bamba, 75. Perrin - 17. Pavlovič), Lyon - Marseille 3:1 (61. a 75. Lacazette, 43. Valbuena - 67. Doria). Zápas Caen - Nancy byl odložen kvůli zmrzlému hřišti.

18. Clermont FootClermont Foot 29 4 10 15 21:48 22

1. - 3. : Postup, 4. : Postup - Liga mistrů (kvalifikace), 5. : Postup - Evropská liga (skupina), 6. : Postup - Evropská konferenční liga (kvalifikace), 17. - 18. : Sestup