Neymar z PSG v utkání proti Monaku. | foto: Reuters

Marná Neymarova snaha. Fotbalisté PSG jen remizovali s Monakem

• 3
Fotbalisté Paris Saint-Germain remizovali v prvním ligovém duelu v novém roce 3:3 s Monakem a po šesti zápasech v domácí soutěži poprvé nevyhráli. Náskok úřadujících mistrů v čele tabulky se po první ztrátě od 1. listopadu snížil na pět bodů, oproti druhému Marseille nicméně mají ještě zápas k dobru.

Skóre zápasu se v prvním poločase přelévalo ze strany na stranu. Neymar už ve 3. minutě po pasu Marca Verrattiho poslal domácí do vedení, Monako však během deseti minut otočilo díky brankám Gelsona Martinse a Wissama Ben Yeddera.

Ve vyrovnání měl prsty opět Neymar, jehož střelu si ve 24. minutě srazil do branky hostující Fodé Ballo-Touré. S blonďatým přelivem hrající Brazilec pak ještě krátce před poločasem poslal PSG do vedení z penalty po faulu na Kyliana Mbappého.

V druhém poločase dosáhli hosté na cenný bod díky střídajícímu Islámu Slimanímu, jehož gól v 70. minutě musel kvůli původně odmávanému ofsajdu potvrdit videorozhodčí.

Monako tak uspělo i v druhém soutěžním utkání pod vedením nového trenéra Roberta Morena, který ve středu dovedl knížecí klub k výhře v poháru, a je osmé.

Oba týmy se příští týden utkají znovu v dohrávce 15. kola, tentokrát na půdě Monaka.

Francouzská  liga - 20. kolo: St. Etienne - Nantes 0:2 (23. Abeid, 48. Blas), Dijon - Lille 1:0 (47. Tavares), Paris St. Germain - Monako 3:3 (3. a 42. z pen. Neymar, 24. vlastní Ballo-Touré - 7. Martins, 13. Ben Yedder, 72. Slimaní).

AS Saint-Étienne - FC Nantes 0:2 (0:1)

Branky: 23. Abíd, 48. Blas. Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani. ŽK:52. Chazrí, 69. Palencia - 70. Louza.

AS Saint-Étienne Ruffier – Palencia, Moukoudi, Perrin (C), Trauco – M. Camara, Cabaye, Boudebouz (46. Abi) – Honorat (66. Rivera), Nordin (82. Correia), Chazrí.

FC Nantes Lafont – D. Appiah, Wagué (46. Basila), Girotto, Ch. Traoré – A. Touré (C), Abíd – Blas (81. Moutoussamy), Louza, Bamba (67. Emond) – Simon.

Dijon FCO - Lille OSC 1:0 (0:0)

Branky: 47. Tavares. Rozhodčí: Frank Schneider – Djemel Zitouni, Mikael Berchebru. ŽK:38. Chouiar, 72. Ngouyamsa Nounchil - 41. Soumaré, 49. Xeka, 71. D. Bradarić. ČK:21. Mendyl - 67. Soumaré.

Dijon FCO A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga, Lautoa, Mendyl – Amalfitano, Ndong – M. Baldé (65. Cádiz), Chouiar (89. Marié) – Tavares (C), Mavididi (36. Ngouyamsa Nounchil).

Lille OSC Maignan – Pied, Soumaoro (C), Gabriel, D. Bradarić (79. Bamba) – Xeka (61. Rémy), Soumaré – Araújo, Ikoné (84. André), Sanches – Osimhen.

Paris Saint-Germain FC - AS Monaco FC 3:3 (3:2)

Branky: 3. Neymar, 23. Ballo-Touré, 42. Neymar - 7. G. Martins, 13. Ben Yedder, 73. Slímání. Rozhodčí: Gautier – Lang, Mugnier. ŽK:10. K. Baldé, 84. Bakayoko, 88. Ballo-Touré.

Paris Saint-Germain FC Navas – Meunier, Marquinhos, Silva (C), Bernat – Di María (80. Sarabia), Gueye, Verratti (80. Paredes), Icardi (86. Cavani) – Mbappé, Neymar.

AS Monaco FC Lecomte – Henrichs, Glik (C), Maripán, Ballo-Touré – Bakayoko, Fàbregas (65. Slímání), Golovin – G. Martins (82. Aguilar), Ben Yedder (86. Adrien Silva), K. Baldé.