Fotbalisté Lille slaví gól Zekiho Celika.

Fotbalisté Lille slaví gól Zekiho Celika. | foto: Reuters

Lille po gólech tureckých fotbalistů vyhrálo v Metách a vede o šest bodů

• 0
Lídr francouzské fotbalové ligy Lille vyhrál v předehrávce 32. kola 2:0 v Metách. Olympique zvýšil náskok v neúplné tabulce na šest bodů před mistrovským Paris Saint-Germain, na jehož hřišti vyhrál v sobotu.

Lille přežilo krizovou situaci v prvním poločase, kdy domácí kopali penaltu za ruku. Aaron Leya Iseka v 17. minutě střílel k pravé tyči, ale hostující brankář Mike Maignan směr vystihl a míč vyrazil. O výhře favorita pak v druhém poločase rozhodlo góly turecké duo Burak Yilmaz a Mehmet Zeki Celik.

FC Méty - Lille OSC 0:2 (0:0)

Branky: 60. B. Yılmaz, 89. Çelik. Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore. ŽK:65. Kouyaté, 76. Sarr - 16. J. Fonte, 45+3. B. Yılmaz.

FC Méty Úkíddžá – Bronn, Kouyaté, Boye (C) – Centonze, Maïga, Boulaya, Sarr, Udol (64. Delaine) – L. Gueye (64. Yade), Leya Iseka.

Lille OSC Maignan – Çelik, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Sanches, André (84. Xeka), Soumaré, Bamba (88. D. Bradarić) – Ikoné (75. Weah), B. Yılmaz.