Zlatan Ibrahimovic se tentokrát neprosadil. Ilustrační foto

Zlatan Ibrahimovic se tentokrát neprosadil. Ilustrační foto | foto: Reuters

Paříž selhala, Marseille ji dostihla. Lyon, soupeř Sparty, dal pět gólů

• 0
Lídr francouzské ligy Paris St. Germain v 11. kole senzačně doma prohrál St. Etienne 1:2 a v čele tabulky už žádný náskok nemá. Marseille zvítězila na Korsice na hřišti Ajaccia a rivala bodově dostihla. Navíc má zápas k dobru.

Lyon,  jeden ze soupeřů Sparty ve skupině Evropské ligy, porazil v 11. kole nováčka Bastiu na svém hřišti 5:2. V dramatickém utkání se kopaly tři penalty a oba soupeři nedohráli v kompletních sestavách.

Olympique poslal do vedení už v páté minutě záložník Gonalons a za dvacet  minut přidal druhý gól Lacazette. Hosté ale na Stade de Gerland ještě do přestávky vyrovnali díky Khazrimu a Rothenovi. Ten z penalty potrestal zákrok domácího Lovrena, který byl vyloučen.

V druhém poločase však předvedl něco podobného na druhé straně Fethi, jehož rozhodčí poslal předčasně do šaten po druhé žluté kartě. Druhý pokutový kop v utkání proměnil kapitán Lyonu López. Domácí pojistili vedení až v nastaveném čase, kdy se prosadili střídající Briand a ze třetí nařízené penalty Malbranque.

Trenér vítězů Rémi Garde, jehož třetí tým tabulky se představí v Praze na Letné 22. listopadu, do utkání postavil sestavu: Vercoutre - Reveillere, Lovren, Koné, Dabo - Malbranque, Gonalons, Lacazette (87. Briand), Gourcuff, López - Gomis (64. Fofana).

Výsledky 11. kola: Paris St. Germain - St. Etienne 1:2 (88. Hoarau - 55. vlastní Sakho, 73. Aubameyang),  Evian - Lille 0:2 (40. Roux, 62. Balmont), Nice - Nancy 2:1 (21. Traoré, 82. Bautheac - 45.+2 Sané), Rennes - Remeš 1:0 (41. Erding), Troyes - Montpellier 1:1 (41. Camus - 19. Belhanda), Valenciennes - Sochaux 3:1 (27. a 60. Pujol, 12. Kadír - 62. Roudet), Ajaccio - Marseille 0:2 (55. A. Ayew, 87. J. Ayew), Lyon - Bastia 5:2 (5. Gonalons, 26. Lacazette, 56. López z pen., 90.+3 Briand, 90.+5 Malbranque z pen. - 28. Khazri, 32. Rothen z pen.), Bordeaux - Toulouse 1:0 (87. Gouffran).