Angel Di Maria z PSG překonává brankáře  Waltera Beniteze z Nice.

Angel Di Maria z PSG překonává brankáře Waltera Beniteze z Nice. | foto: AP

Monako otočilo proti Rennes, Paris Saint-Germain dal v Nice čtyři góly

• 0
Fotbalisté Paris Saint-Germain vyhráli v předehrávce 10. kola francouzské ligy 4:1 v Nice, které dohrávalo bez dvou vyloučených hráčů. Úřadující mistři po třetí výhře za sebou zvýšili vedení v neúplné tabulce před Nantes na pět bodů.

Favorita poslal brzy do dvougólového vedení Ángel Di María, jenž skóroval v 15. minutě po brejku a ve 21. minutě krásným obloučkem z ostrého úhlu. V 67. minutě dal snížením Igniatius Ganago domácím naději, o kterou ale přišli vyloučeními v rychlém sledu Wylana Cypriena v 74. minutě a Christophea Herellea o tři minuty později.

Oslabené hosty v závěru dorazil střídající Kylian Mbappé. Dvacetiletý útočník v 88. minutě krátce o příchodu na hřiště přidal třetí gól a v nastavení přihrál před prázdnou branku na poslední trefu zápasu Mauru Icardimu.

Monako otočilo zápas proti Rennes a vyhrálo 3:2. Dvěma brankami se na vítězství podílel Wissam Ben Yedder.

Už po třech minutách hry pálil z úhlu přesně muž zápasu Ben Yedder. Devětadvacetiletý Francouz, který do týmu přišel v létě ze Sevilly, se trefil v pátém ligovém utkání v řadě. Vedení ale Monaku nevydrželo dlouho. Ve 12. minutě se po individuálním průniku trefil Faitout Maouassa, chvíli po přestávce dostal Rennes do vedení Adrien Hunou.

V 57. minutě zavelel k obratu Islám Slimaní, který využil chyby v obraně hostů a vyrovnal. Monako z následného tlaku vytěžilo branku, trefu Baldého Keity v 85. minutě však rozhodčí pro ruku neuznal. Vítězný gól vstřelil až v třetí nastavené minutě Ben Yedder, pro kterého šlo již o sedmou ligovou branku.

Monako se díky výhře dostalo ze sestupových pozic, na které má nyní náskok dvou bodů.

Výsledky 10. kola: Nice - Paris St. Germain 1:4 (67. Ganago - 15. a 21. Di María, 88. Mbappé, 90.+1 Icardi), Lyon - Dijon 0:0, Angers - Brest 0:1 (67. Cardona), Mety - Nantes 1:0 (86. Diallo), Nimes - Amiens 1:1 (41. Martínez - 90.+4 Calabresi), Remeš - Montpellier 1:0 (2. Abdelhamid), Toulouse - Lille 2:1 (58. Sanogo, 66. Gradel z pen. - 90.+3 Fonte), Bordeaux - St. Etienne 0:1 (90.+3 Bouanga z pen.), Monako - Rennes 3:2 (3. a 90.+3 Ben Yedder, 57. Slimaní - 12. Maouassa, 48. Hunou), Marseille - Štrasburk 2:0 (3. Kamara, 90.+5 Strootman).

20.Štrasburk102356:129

OGC Nice - Paris Saint-Germain FC 1:4 (0:2)

Branky: 67. Ganago - 15. Di María, 21. Di María, 88. Mbappé, 90+1. Icardi. Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni. ŽK:24. Cyprien, 90+3. Dante - 72. Kurzawa, 86. Kimpembe. ČK:74. Cyprien, 77. Hérelle.

OGC Nice Benítez – Burner, Hérelle, Dante (C), M. Sarr – Danilo (71. Pelmard), Cyprien, Lees-Melou – Ganago (80. Tameze), Dolberg (90. Maolida), Maurice.

Paris Saint-Germain FC Navas – Meunier, Silva (C) (46. Marquinhos), Kimpembe, A. Diallo – Paredes, A. Herrera – Sarabia (83. Mbappé), Di María, Choupo-Moting (62. Kurzawa) – Icardi.

Toulouse FC - Lille OSC 2:1 (0:0)

Branky: 58. Sanogo, 66. Gradel - 90+3. J. Fonte. Rozhodčí: Frappartová – Aube, Finjean. ŽK:14. Saïd, 40. Sanogo - 71. Xeka, 73. Araújo, 81. Pied, 90. J. Fonte.

Toulouse FC Reynet – Amian, Isimat-Mirin, Diakité (27. Goncalves), Issiaga Sylla – I. Sangaré, Vainqueur – Dossevi, Saïd (16. Sanogo), Gradel (C) – Koulouris (89. Makengo).

Lille OSC Maignan – Pied, J. Fonte (C), Gabriel, D. Bradarić – Xeka, Soumaré (89. Maia) – Araújo, Ikoné (67. Rémy), Bamba (76. Yazıcı) – Osimhen.

Olympique Lyon - Dijon FCO 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Schneider – Zitouni, Courbet.

Olympique Lyon A. Lopes – Marcelo (C), Denayer, Marçal, Tete – Mendes (63. Reine-Adélaïde), Tousart, Aouar – Cornet (83. Cherki), M. Dembélé, Terrier (55. B. Traoré).

Dijon FCO A. Gomis – Aguerd (58. Coulibaly), Écuélé Manga, Alphonse, Ngonda Muzinga – Ndong, Lautoa – Soumaré (55. Sammaritano), Chouiar (70. Amalfitano), Mavididi – Tavares (C).

Olympique Marseille - RC Štrasburk 2:0 (1:0)

Branky: 3. Kamara, 90+5. Strootman. Rozhodčí: El Hadj – Grosbost, Annonier. ŽK:26. Ćaleta-Car, 53. Sakaj, 73. Benedetto - 78. Bellegarde, 90+3. L. Koné.

Olympique Marseille Mandanda (C) – B. Sarr, Kamara, Ćaleta-Car, Sakaj – Maxime López (87. Amavi), Strootman, Rongier – Germain (75. Aké), Benedetto, Radonjić (66. Chauí).

RC Štrasburk Sels – Simakan, L. Koné (C), Caci (68. Da Costa) – Lala, Sissoko, Bellegarde, Fofana (82. Zohi), Carole – Thomasson – Ajorque (68. Mothiba).

Stade de Reims - Montpellier HSC 1:0 (1:0)

Branky: 3. Abdulhamíd. Rozhodčí: Batta – Danos, Gringore. ŽK:61. Cafaro, 83. Romao.

Stade de Reims P. Rajković – Foket, Disasi, Abdulhamíd, Konan – Chavalerin, Romao – Oudin (82. Munetsi), Cafaro (68. Donis), Doumbia (78. Kamara) – Dia.

Montpellier HSC Rulli – Mendes, Hilton, Cozza (64. Savanier) – Souquet, Chotard (42. Camara), Ferri (78. Škuletić), Le Tallec, Oyongo – Mollet – Laborde.

Nîmes Olympique - Amiens SC 1:1 (1:0)

Branky: 41. P. Martinez - 90+5. Calabresi. Rozhodčí: Stinat J.. ŽK:29. Mendoza, 31. Guirassy, 76. Aleesami, 90+8. Dibassy.

Nîmes Olympique Dias – Alakouch (51. Sarr), P. Martinez, Briancon, Paquiez – Philippoteaux, Fomba, Duljević (65. Buadés), Valls (90+3. Valério) – Ripart, Denkey.

Amiens SC Gurtner – Aleesami, Dibassy, Chedjou, Calabresi – Gnahoré, Blin (85. Bodmer) – Mendoza (90+7. Talal), G. Kakuta, Otero (66. Diabaté) – Guirassy.

Angers SCO - Stade Brestois 29 0:1 (0:0)

Branky: 67. Cardona. Rozhodčí: Eric Wattellier. Asistenci: Huseyin Ocak, Aurélien Berthomieu. Čtvrtý rozhodčí: Abdelatif Kherradji. VAR: Nicolas Rainville. Asistent VAR: Romain Delpech. ŽK:90+6. Pavlović.

Angers SCO Butelle – Manceau, I. Traoré (C), Thomas (21. Pavlović), Pellenard – Santamaría – El Mellali (75. Ninga), Pereira Lage, Mangani, Capelle – Alioui (64. Bahoken).

Stade Brestois 29 Larsonneur – Faussurier, Castelletto, Bain, Ludovic Baal – Lasne, Belkebla – Autret (C) (77. A. Mendy), Battocchio (83. Duverne), Grandsir (64. Cardona) – Charbonnier.

FC Méty - FC Nantes 1:0 (0:0)

Branky: 87. Diallo. Rozhodčí: Pignard – Danizan, Pignatelli. ŽK:49. Cabit, 72. Maïga - 72. Abíd. ČK:62. Wagué.

FC Méty Úkíddžá – Centonze, Boye (46. Sunzu), Fofana, Cabit – Maïga, N'Doram, Gakpa (82. Nguette) – Adama Traoré II, Diallo (C), Ambrose (77. Boulaya).

FC Nantes Lafont – D. Appiah, Girotto, Wagué, Moutoussamy – A. Touré (C), Abíd – Blas, Benavente (66. Basila), Simon (68. Bamba) – K. Coulibaly (81. Youan).

Girondins Bordeaux FC - AS Saint-Étienne 0:1 (0:0)

Branky: 90+3. Bouanga. Rozhodčí: Buquet – Debart, Pacelli. ŽK:19. Perrin, 28. Fofana, 32. Chazrí.

Girondins Bordeaux FC Costil (C) – Mexer, Koscielny (24. Jovanović), Pablo – Kamano, Adli, Otávio, Benito – Aït Binnásir (84. Maja), Kalu (55. Hwang Ui-jo) – Briand.

AS Saint-Étienne Ruffier – Saliba, Perrin (C) (46. Kolodziejczak), Fofana – Palencia, M'Vila, Youssouf, Bouanga – Boudebouz (83. Nordin) – Abi, Chazrí (77. Cabaye).

AS Monaco FC - Stade Rennes FC 3:2 (1:1)

Branky: 3. Ben Yedder, 57. Slímání, 90+3. Ben Yedder - 12. Maouassa, 48. Hunou. Rozhodčí: Ben El Hadj – Pages, Jeanne. ŽK:54. Slímání, 90. Glik - 58. Camavinga, 59. Gnagnon, 90+1. Grenier.

AS Monaco FC Lecomte – Jemerson (78. K. Baldé), Glik (C), Badiashile – Aguilar (66. Henrichs), Fàbregas (88. Boschilia), Adrien Silva, Bakayoko, Bastiao Dias – Slímání, Ben Yedder.

Stade Rennes FC Salin – H. Traoré (88. Guitane), Da Silva (C), Gnagnon, Morel, Maouassa – Bourigeaud, Camavinga, Grenier – Hunou (79. Gboho), Niang (79. Siebatcheu).