Fotbalisté Nice slaví vítězný gól na hřišti Nancy v utkání francouzské ligy. | foto: Reuters

Nice vyhrálo i bez Balotelliho a je první, Plašil byl u remízy Bordeaux

• 0
Fotbalistům Nice v zápase sedmého kola francouzské ligy chyběl útočník Mario Balotelli, i bez něj ale dokázali v Nancy vyhrát a vrátit se na první místo tabulky před Monako. Záložník Jaroslav Plašil odehrál celý zápas v dresu Bordeaux, které remizovalo s Caen 0:0.

Monako prohrávalo s Angers před vlastními fanoušky od 55. minuty po gólu Famary Diedhoua, ale za deset minut vyrovnal polský stoper Kamil Glik. Červenobílí nakonec dosáhli na všechny tři body, jelikož po vlastní brance Dicksona Nwakaemeho zvítězili 2:1.

Bez Maria Balotelliho, kterému se na začátku nového angažmá ve francouzské lize střelecky daří, zvítězili fotbalisté Nice v Nancy 1:0. Jediný gól vstřelil po hodině hry Alassane Pléa. Poslední neporažený tým vede francouzskou ligu o bod před Monakem.

Francouzská liga - výsledky 7. kola: Lorient - Lyon 1:0 (51. Cabot), Bastia - Guingamp 1:0 (76. Crivelli), Bordeaux - Caen 0:0, Dijon - Rennes 3:0 (7. a 78. Diony, 19. Marie), Monako - Angers 2:1 (66. Glik, 76. vlastní Nwakaeme - 55. Diedhiou), Montpellier - Mety 0:1 (45.+2 Erdinc z pen.), St. Etienne - Lille 3:1 (63. Berič, 72. Nordin, 90.+3 Roux - 80. Civelli), Nancy - Nice 0:1 (60. Pléa), Marseille - Nantes 2:1 (22. N’Jie, 53. Gomis z pen. - 2. Sala).