Zamyšlený Neymar z Paris St. Germain v utkání proti Štrasburku | foto: Reuters

Paříž prohrála poprvé v sezoně, Koubek přispěl k výhře Rennes nulou

• 1
Fotbalisté PSG utrpěli první porážku v sezoně ve všech soutěžích. Na hřišti sedmnáctého Štrasburku podlehli 1:2 a ve francouzské lize prohráli po 18 zápasech. Český brankář Tomáš Koubek vychytal čtvrté čisté konto za Rennes, které zvítězilo 2:0 nad Amiens.

Nováček soutěže otevřel skóre v 13. minutě, kdy si Da Costa naběhl na přímý kop Lienarda a sám před Areolou se hlavou nemýlil. PSG vyrovnalo v 42. minutě, po Rabiotově přihrávce před branku se prosadil Mbappé. O vítězství domácích rozhodl v 65. minutě Bahoken, který si naběhl na přihrávku za obranu a napálil míč přesně pod břevno.

Trenér PSG Unai Emery nasadil do hry v průběhu druhého poločasu i nejlepšího střelce soutěže Cavaniho, ani přes devítiminutové nastavení a mocnou střeleckou převahu (29:5) se ale úřadující vicemistr neprosadil.

Lyon zvítězil na hřišti Caen a posunul se na druhé místo tabulky o skóre před mistrovské Monako. Přeskočit ho mohla Marseille, v Montpellieru ale jen remizovala 1:1 a zůstala čtvrtá.

Lyon ve středu nečekaně zaváhal se sestupem ohroženým Lille (1:2), dnes ale potvrdil výtečnou venkovní formu. Předchozí tři duely na hřištích Nice, St. Etienne a Troyes vyhrál shodně 5:0. V Caen to tak jednoznačné nebylo, tři body ale získal díky brankám Gnalyho Maxwella Corneta a Mariana Díaze. Za domácí v závěru pouze zkorigoval stav Ivan Santini.

Marseille prodloužila sérii bez porážky na 11 duelů, z Montpellieru si ale odvezla jen bod. Domácí vedli zásluhou Sia, v závěru poločasu ale z penalty vyrovnal Thauvin, který skóroval v posledních třech zápasech. Montpellier, v jehož nominaci chyběl obránce Lukáš Pokorný, bodoval v pátém zápase v řadě.

Výsledky 16. kola: Dijon - Bordeaux 3:2 (34. Yambere, 52. Jeannot, 86. Said - 13. Cafu, 36. Malcom), Štrasburk - Paris St. Germain 2:1 (13. Da Costa, 65. Bahoken - 42. Mbappé), Lille - Toulouse 1:0 (63. Pépé), Monako - Angers 1:0 (2. Falcao), Nice - Mety 3:1 (26. Plea, 56. Balotelli, 71. Saint-Maximin - 29. Roux), Rennes - Amiens 2:0 (72. Khazri, 84. André), Troyes - Guingamp 0:1 (22. Briand), St. Etienne - Nantes 1:1 (38. Pajot - 61. Sala), Caen - Lyon 1:2 (90. Santini - 10. Cornet, 54. Díaz), Montpellier - Marseille 1:1 (29. Sio - 45. Thauvin z pen.).