Edinson Cavani (vpravo) z Paris Saint-Germain se trefuje proti Amiens.

Edinson Cavani (vpravo) z Paris Saint-Germain se trefuje proti Amiens. | foto: AP

PSG napodobilo Monako, na úvod ligy vyhrálo. Zatím bez Neymara

• 0
Ještě bez nejdražšího fotbalisty světa Neymara, kterého pařížský klub nestačil včas zaregistrovat, vyhrálo St. Germain první ligové kolo. Outsidera z Amiens zdolalo 2:0 a napodobilo Monako, které vstoupilo do soutěže vítězně už v pátek proti Toulouse.

O Neymara však fanoušci Paříže dočista nepřišli. Na stadionu v Parku princů se jim představil, pozdravil se s nimi a pak už usedl na tribunu, odkud sledoval svůj nový tým.

První gól PSG v nové sezoně dal symbolicky Cavani, který byl v minulém ročníku s 35 brankami nejlepším střelcem francouzské ligy. Ve 42. minutě si ve vápně zpracoval dlouhý centr a než k němu přistoupili obránci, poslal křížnou střelu k pravé tyči. Deset minut před koncem Pastore zakončil po Cavaniho přihrávce rychlou akci druhým gólem.

Monako, jež po sezoně prodalo tři důležité hráče základní sestavy Benjamina Mendyho, Bernarda Silvu a Tiemouéa Bakayoka, ztrácelo už od 6. minuty po brance Zinédina Machacha. Po vyrovnání Jemersona z 28. minuty poslal Toulouse do vedení osm minut po přestávce Andy Delort, ale pak už stříleli jen domácí.

Kapitán Monaka a jeho nejlepší střelec Radamel Falcao v 58. minutě vyrovnal a dvacet minut před koncem Glik lehkou tečí centru Joaa Moutinha zaznamenal vítězný gól.

Výsledky 1. kola: Monako - Toulouse 3:2 (28. Jemerson, 58. Falcao, 70. Glik - 6. Machach, 53. Delort), PSG - Amiens 2:0 (42. Cavani, 80. Pastore), Lyon - Štrasburk 4:0 (23. a 61. Mariano, 59. z pen. a 90.+1 Fekir), Mety - Guingamp 1:3 (14. Roux - 39. Briand z pen., 70. Blas, 84. Diallo), Montpellier - Caen 1:0 (59. Camara), St. Etienne - Nice 1:0 (4. Bamba), Troyes - Rennes 1:1 (46. Grandsir - 69. Tell), Lille - Nantes 3:0 (48. Alonso, 67. De Preville, 70. El Ghazi), Angers - Bordeaux 2:2 (11. Fulgini, 88. Guillaume - 27. Sankharé, 52. Mendy), Marseille - Dijon 3:0 (51. a 72. N’Jie, 54. Thauvin).