Bulharští fanoušci během finále fotbalového poháru

Bulharští fanoušci během finále fotbalového poháru | foto: Reuters

Nepoučitelní Bulhaři. Fandové při finále fotbalového poháru ignorovali zákazy

• 8
Tisíce fanoušků při finále Bulharského poháru mezi Lokomotivem Plovdiv a CSKA Sofia ignorovaly nařízení proti šíření koronaviru. Vláda přitom umožnila na zápas vstup 12 tisícům příznivců pod podmínkou, že budou dodržovat odstupy, také jim doporučila mít roušky.

Po uvolnění vládních omezení v minulých týdnech fanoušci na ligových zápasech pravidla bojkotovali. Podobně to vypadalo na finále poháru, které po bezbrankovém průběhu vyhrál Lokomotiv 5:3 na penalty a obhájil loňské vítězství.

Premiér Bojko Borisov přitom vyslal na stadion ministra zdravotnictví, aby na dodržování opatření dohlédl.

Ve druhém poločase rozhodčí zápas na pár minut přerušil kvůli odpalování pyrotechniky. Fanoušci Lokomotivu navíc rozvinuli transparent s nápisem White Lives Matter, který narážel na protirasistickou iniciativu Black Lives Matter.