Petr Čech sice dělal co mohl, tento zákrok vypadal skoro na provaz, ale na

Petr Čech sice dělal co mohl, tento zákrok vypadal skoro na provaz, ale na tuhle střelu Samira Nasriho to nestačilo. | foto: AP

Chelsea FA Cup neobhájí, ve finále jsou Manchester City a Wigan

• 4
Ve finále fotbalového Anglického poháru (FA Cupu) se střetnou Manchester City a Wigan. Rozhodla o tom víkendová semifinále. Wigan zdolal 2:0 druholigový Millwall a City porazilo 2:1 Chelsea. Oba zápasy se hrály na neutrálním stadionu ve Wembley.

Chelsea, za kterou odchytal celý zápas brankář Čech, trofej obhajovala. Ale nyní má jistotu, že ji nevyhraje.

Český reprezentační gólman byl od úvodu zápasu zaměstnanější než obvyklý náhradník v brance soupeře Pantilimon. Útoku City neodolal ve 35. minutě, kdy už se hra začínala vyrovnávat. Nasri dostal v pokutovém míč od Agüera, a když ho nedokázal argentinskému útočníkovi prostrčit zpět, sám ho poslal do sítě.

Druhý gól zařídil hned v úvodu druhého poločasu Agüero, který využil centr Barryho a poslal míč hlavou chytrým lobem za bezmocného Čecha na zadní tyč.

V 66. minutě zdramatizoval zápas ranou přes hlavu Ba a jako první střelec v tomto ročníku poháru překonal obranu City.

Ba a záložník Mata vzápětí ve výborných šancích nevyrovnali. I ve zbytku zápasu viděli fanoušci krásný fotbal s řadou šancí na obou stranách, ale gól už nepadl.

Chelsea, která vyhrála čtyři z posledních šesti ročníků, ještě může usilovat o trofej v Evropské lize.

Druhým finalistou je poprvé v historii Wigan, který zdolal 2:0 Millwall. Do vedení ho poslal ve 25. minutě střelou z voleje Maloney, na 2:0 zvýšil ve druhém poločase McManaman poté, co brankář Forde nestačil na jeho přesně provedenou kličku.

Finále se hraje 11. května rovněž ve Wembley.

Manchester City - Chelsea 2:1 (1:0)