Kapitán fobalistů Bordeaux Jaroslav Plašil (druhý zprava)slaví se spoluhráči

Kapitán fobalistů Bordeaux Jaroslav Plašil (druhý zprava)slaví se spoluhráči gól do sítě Évianu. | foto: Reuters

Plašil slaví zisk Francouzského poháru, Bordeaux porazilo Évian

• 0
Jaroslav Plašil a jeho spoluhráči z Bordeaux slaví vítězství ve Francouzském fotbalovém poháru. Český reprezentant nastoupil s kapitánskou páskou a jeho tým zdolal Évian 3:2 brankou z předposlední minuty.

Tým Bordeaux čekal na zisk domácí trofeje 26 let.

Hlavní postavou zápasu byl Cheick Diabaté. Reprezentant Mali dal v 39. minutě první branku utkání a v úvodu druhého poločasu mohl poslat Bordeaux do dvougólového vedení, penaltu však neproměnil. Minutu před koncem normální hrací doby ale zaváhání napravil a za stavu 2:2 rozhodl o vítězství Girondins.

Évian, který ještě před třemi lety hrál v třetí lize, dokázal dvakrát vyrovnat díky Yannicku Sagbovi a Briceovi Dja Djédjému, jenž skóroval v 70. minutě.

Plašil, kterého po pohárovém finále čeká cesta do Prahy na reprezentační sraz před zápasem kvalifikace mistrovství světa s Itálií, odehrál 67 minut, poté ho nahradil André Poko.

Bordeaux vyhrálo pohár počtvrté, když navázalo na úspěchy z let 1941, 1986 a 1987. Naopak Évian přišel o možnost získat první trofej v historii klubu.