TAK KUDY? Yaya Touré z Manchesteru City se snaží projít přes soupeře v utkání s...

TAK KUDY? Yaya Touré z Manchesteru City se snaží projít přes soupeře v utkání s Mönchengladbachem, | foto: Reuters

Coby muslim nepije, přesto kvůli alkoholu přišel Touré o řidičák

  • 32
Fotbalový záložník Yaya Touré z Manchesteru City přišel kvůli řízení pod vlivem alkoholu na rok a půl o řidičský průkaz. Přitom tvrdí, že kvůli muslimské víře alkohol nepije.

Třiatřicetiletý fotbalista z Pobřeží slonoviny musí také zaplatit pokutu 54 tisíc liber (asi 1,7 milionu korun).

Touré byl zadržen v listopadu, kdy při dechové zkoušce dvojnásobně překročil povolený limit. Čtyřnásobný nejlepší hráč Afriky pak před soudem zdůraznil, že si to nedokáže vysvětlit, protože víra mu zakazuje pít alkohol, přesto trest přijal.

„Ví se o mně, že jsem muslim a nepiji. Vždycky jsem odmítal alkohol. Každý, kdo sleduje fotbal, tak ví, že jsem si kvůli víře nikdy nevzal šampaňské pro nejlepšího hráče zápasu,“ citovala Tourého prohlášení agentura Reuters. „Soudce také při rozsudku uznal, že jsem vědomě nepil.“

A pokračoval: „Řízení pod vlivem alkoholu je vážný trestný čin, takže i když nevím o tom, že bych požil alkohol, tak trest i pokutu přijímám a omlouvám se,“ uvedl Touré.

Ten kvůli neshodám s trenérem Pepem Guardiolou tři měsíce chyběl v prvním týmu City. Vrátil se do něj až na konci listopadu a dva dny před zadržením přispěl dvěma góly k výhře 2:1 nad Crystalem Palace.

Los Euro 2020: Anglie, Chorvatsko a soupeř z Ligy národů

Česká reprezentace se na ME 2020 utká ve skupině D v Londýně a Glasgow s Anglií, Chorvatskem a vítězem play off off Ligy národů C, jenž vzejde ze čtveřice Skotsko, Norsko, Izrael, Srbsko.

Los mistrovství Evropy

Skupina A (Řím, Baku): Turecko, Itálie, Wales, Švýcarsko. Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Dánsko, Finsko, Belgie, Rusko. Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Nizozemsko, Ukrajina, Rakousko, vítěz play off Ligy D. Skupina D (Londýn, Glasgow): Anglie, Chorvatsko, vítěz play off Ligy C, Česko. Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko, Švédsko, Polsko, vítěz play off Ligy B. Skupina F (Mnichov, Budapešť): vítěz play off Ligy A, Portugalsko, Francie, Německo.

Program českého týmu na Euru

15. června: vítěz Ligy národů C - Česko (Glasgow), 19. června: Chorvatsko - Česko (Glasgow), 23. června: Česko - Anglie (Londýn).

Slavia v Lize mistrů

10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.