PALEC NAHORU. Německý fotbalista Lars Stindl patří mezi opory bundesligového

PALEC NAHORU. Německý fotbalista Lars Stindl patří mezi opory bundesligového Hannoveru a teď na sebe upozornil i gestem fair play. | foto: Profimedia.cz

Nepřipsali mu žlutou kartu, tak si fotbalista stopku udělil sám

  • 5
Místo aby v úterý Lars Stindl nastoupil do bundesligového duelu proti Fürthu, nehrál kvůli disciplinárnímu trestu. Potud je informace fádní - jenže Stindl, záložník Hannoveru, si stopku vystavil sám o své vůli! "Jasně, radši bych vyběhl na hřiště. Ale pravidla jsou jednoznačná," uvedl Stindl jakoby nic, přitom má jeho čin noblesního ducha.

Zde je vysvětlení: když dostal v sobotu při debaklu 0:5 na Bayernu žlutou kartu, oficiálně byla v sezoně pro Stindla čtvrtou, tak zněla bilance svazu.

Jenže čtyřiadvacetiletý fotbalista věděl, že má o jednu více, do statistik mu nezapočítali karetní trest z 8. kola soutěže. A tak - světe, div se - na chybu sám upozornil.

Sám si tak řekl o nemožnost nastoupit v dalším bundesligovém duelu, neboť v německé soutěži znamená pátá žlutá karta automaticky stop.

Fair play

Deník MF DNES, server iDNES.cz a Klub fair play při Českém olympijském výboru hledají a zveřejňují příběhy fair play ze soutěží všech výkonnostních úrovní. Tipy označené heslem FAIR PLAY posílejte na e-mail: pavel.grossmann@mfdnes.cz 

"Lars za námi přišel hned po zápase v Mnichově a o všem nám řekl. V mých záznamech měl skutečně jen čtyři žluté, ale televizní záběry mluvily jasně. Tak jsme všechno začali řešit se svazem," popsal trenér Mirko Slomka. Stindl je přitom pevným členem jeho týmu, po startu soutěže příjemného bundesligového překvapení - v základu nastoupil do všech předchozích třinácti duelů.

Německá média i klub mu tleskají, on sám se diví: "Nepovažuji svůj čin za něco výjimečného. Proč bych měl něco skrývat? To se přece nedělá."

Nejspíš to od něj nebude falešná skromnost. O Stindlovi, jenž odehrál jeden duel i za německý tým do 21 let a nedávno si za kvalitní služby vysloužil smlouvu až do roku 2016, jeho současný trenér Slomka prohlásil: "Lars je extrémně férový sportovec. To, že na celý případ upozornil takto samozřejmě, dokazuje jeho třídu."

Stindl raději tiše mlčí, včerejší souboj svých kamarádů musel protrpět mimo hřiště. Hřát jej však může věta, která visí na webu klubu a která rozhodně má obecnou platnost: "Larsi, klobouk dolů!"

Slavia v Lize mistrů

27. listopadu: Slavia - Inter Milán od 21:00, 10. prosince: Dortmund - Slavia od 21:00.

Fotbalové Euro 2020

Postup na ME 2020 už mají jistý Belgie, Itálie, Rusko, Polsko, Ukrajina, Španělsko, Turecko, Francie, Anglie, Česko, Finsko, Švédsko, Chorvatsko, Nizozemsko, Německo, Rakousko, Portugalsko, Švýcarsko a Dánsko.

Los Eura 2020: Jak se šampionát losuje, kdo získá výhodu ve skupinách