Luis Suárez (Barcelona) slaví branku proti Seville. | foto: AP

Barcelona ve finále poháru rozstřílela Sevillu, má čtvrtý triumf v řadě

• 14
Na to, že se jednalo o finálové utkání, velké drama k vidění nebylo. Fotbalisté Barcelony nasázeli v souboji o španělský pohár Seville pět branek a v poklidu si dokráčeli ke čtvrtému vítězství v této soutěži po sobě.

Na stadionu Wanda Metropolitano, kde hraje své domácí zápasy Atlético Madrid, poslal Barcelonu do vedení po pasu Coutinha před prázdnou branku Luis Suárez.

Ještě hezčí asistenci poté zaznamenal Jordi Alba, který přihrál patou Lionelu Messimu. Argentinský hvězdný útočník pohodlně uklidil míč do sítě. Ještě do konce úvodní půle pak přidal svůj druhý zásah Suárez, už v tu chvíli bylo téměř rozhodnuto.

Pár minut po zahájení druhého poločasu si Andrés Iniesta vyměnil míč s Messim a překonal gólmana Davida Soriu počtvrté. Definitivní podobu výsledku pak dal z pokutového kopu Coutinho.

Katalánský velkoklub má nakročeno k zisku „doublu“, kromě vítězství v domácím poháru míří i za ligovým titulem.

Španělský pohár, finále: Sevilla - Barcelona 0:5 (14. a 40. Suárez, 31. Messi, 52. Iniesta, 69. Coutinho; hráno v Madridu).

Sevilla FC - FC Barcelona 0:5 (0:3)

Branky: 14. Luis Suárez, 31. Messi, 40. Suárez, 53. Iniesta, 69. Coutinho. Rozhodčí: Manzano. ŽK:34. Mercado, 38. Escudero, 75. Vázquez - 67. Iniesta.

Sevilla FC Soria – Navas, Mercado, Lenglet, Escudero (C) – N ́Zonzi, Banega – Sarabia, Vázquez, Muriel – Correa

FC Barcelona Cillessen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Coutinho, Busquets, Rakitič, Iniesta (C) – Messi, Luis Suárez