Tomáš Vaclík, gólman Sevilly, chytá míč před Gerardem Piquém z Barcelony.

Tomáš Vaclík, gólman Sevilly, chytá míč před Gerardem Piquém z Barcelony. | foto: AP

Brankář Vaclík dostal od Barcelony čtyři góly, Atlético neskórovalo

• 4
Český brankář Tomáš Vaclík inkasoval v 8. kole španělské fotbalové ligy čtyři góly od obhájce titulu Barcelony a Sevilla prohrála na Camp Nou 0:4. Nejbližší soupeř pražské Slavie v základní skupině Ligy mistrů rozhodl o své výhře v rozmezí osmi minut prvního poločasu.

Po necelé půlhodině hry otevřel skóre parádními nůžkami Luis Suárez a za pět minut zvýšil tečí do Vaclíkova protipohybu Arturo Vidal. Český brankář neměl nárok ani ve 35. minutě při Dembélého střele na zadní tyč.

V 78. minutě přidal z přímého kopu čtvrtý gól a svůj první v sezoně Lionel Messi. Hvězdný Argentinec se stal prvním hráčem v tomto století, který skóroval v šestnácté sezoně La Ligy v řadě.

Katalánci dohrávali bez dvou vyloučených, červenou kartu dostali Ousmane Dembélé a při svém debutu ve španělské lizeRonald Araujo. Barcelona se posunula na druhé místo tabulky dva body za Real Madrid, Sevilla je šestá.

Barcelona odehrála utkání v sestavě: Ter Stegen - Roberto, Todibo (73. Araujo), Piqué, Semedo - Arthur (65. Busquets), De Jong, Vidal (70. Rakitič) - Messi, Suárez, Dembélé.

Atlético Madrid remizovalo bez branek s Valladolidem. Největší šanci na skórování neproměnil v 36. minutě Sandro Ramírez, jenž poslal pokutový kop nad Oblakovu branku.

Atlético potvrdilo, že má nejlepší defenzivu v lize, v úvodu ročníku zatím inkasovalo jen čtyřikrát. Zároveň dalo ale pouze sedm gólů.

Vigo vyhrálo po pěti ligových zápasech. Jediný gól v utkání proti Bilbau vstřelil v 74. minutě Iago Aspas. Baskický celek získal z posledních tří utkání jeden bod a po dobrém vstupu do soutěže se propadl mimo pohárové příčky.

Výsledky 8. kola španělské ligy: Mallorca - Espaňol Barcelona 2:0 (37. Budimir, 73. Sevilla), Vigo - Bilbao 1:0 (74. Aspas), Valladolid - Atlético Madrid 0:0, San Sebastian - Getafe 1:2 (5. Merino - 69. Mata, 89. Maksimovič), FC Barcelona - FC Sevilla 4:0 (27. Suárez, 32. Vidal, 35. Dembélé, 78. Messi).

20.Leganés80264:122

Real Club Celta de Vigo - Athletic Bilbao 1:0 (0:0)

Branky: 74. Aspas. Rozhodčí: Jiménez – Del Cerro Grande, Cantón. ŽK:21. Balenziaga, 40. Raúl García, 77. Yeray, 78. I. Martínez, 85. Capa. Diváci: 19 690.

Real Club Celta de Vigo Blanco – Mallo (C), Aidoo, N. Araujo, Olaza – Rafinha (71. Méndez), Lobotka (82. Pape Diop), Yokuşlu, Denis Suárez (88. Beltrán) – Aspas, S. Mina.

Athletic Bilbao Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Balenziaga – Dani García, Vesga (81. Larrazabal) – de Marcos (66. Sancet), Raúl García, Muniain (C) (81. Aduriz) – I. Williams.

Real Valladolid - Atlético Madrid 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Sánchez – Barbero, Gallego. ŽK:2. Nacho Martínez, 10. T. Villa, 29. Moyano, 48. Plano, 53. Fernández, 75. Rubio, 85. Sergio (trenér) - 25. Morata, 45+2. Saúl Ñíguez, 60. Félix, 89. Lemar.

Real Valladolid Masip – Moyano (C), Olivas, Karim, Nacho Martínez – Plano, Fernández, Míchel (84. Tuhami), T. Villa (65. Rubio) – Guardiola, Sandro Ramírez (68. Ünal).

Atlético Madrid Oblak – Trippier, Savić, J. Giménez, Lodi – Félix (61. Á. Correa), Partey, Koke (C) (65. Lemar), Saúl Ñíguez – D. Costa, Morata (71. H. Herrera).

Real Sociedad San Sebastian - Getafe CF 1:2 (1:0)

Branky: 5. Merino - 69. Jaime Mata, 89. Nemanja Maksimović. Rozhodčí: P. González – A. Rodríguez, M. Martínez. ŽK:11. D. Llorente - 32. Jaime Mata, 44. Damián Suárez, 73. Fajr, 81. Cabrera. ČK:53. D. Llorente.

Real Sociedad San Sebastian Moyà – Zaldúa, A. Elustondo, D. Llorente, Monreal – Portugués (80. Barrenetxea), Merino, Guevara (72. Isak), Ödegaard – José (58. Zubeldia), Oyarzabal.

Getafe CF Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Nyom (46. Kenedy) – Jason (81. Timor), Nemanja Maksimović, Fajr, Cucurella – J. Molina (64. Ángel Rodríguez), Jaime Mata.

FC Barcelona - Sevilla FC 4:0 (3:0)

Branky: 27. L. Suárez, 32. Arturo Vidal, 35. O. Dembèlé, 78. Messi. Rozhodčí: Mateu Lahoz – Cebrián, De Francisco. ŽK:39. N. Semedo, 54. O. Dembèlé, 64. L. Suárez, 85. Piqué, 88. Busquets - 22. Reguilón, 34. Carriço, 42. Lopetegui, 90+1. Banega. ČK:87. R. Araújo, 88. O. Dembèlé. Diváci: 81 331.

FC Barcelona ter Stegen – Roberto, Todibo (73. R. Araújo), Piqué, N. Semedo – Arthur (65. Busquets), F. de Jong, Arturo Vidal (70. Rakitić) – Messi (C), L. Suárez, O. Dembèlé.

Sevilla FC Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Carriço, Reguilón – Banega, Fernando, Ó. Torres (46. Jordán) – Ocampos, L. de Jong (65. Chicharito), Nolito (46. Munir).

RCD Mallorca - Espanyol Barcelona 2:0 (1:0)

Branky: 37. Budimir, 73. Sevilla. Rozhodčí: Ricardo De Burgos – Roberto Díaz, Jon Núñez. ŽK:64. Sevilla - 20. V. Sánchez, 61. Lluis López, 63. Naldo.

RCD Mallorca Reina (C) – Sastre, Valjent, Raíllo (69. Campos), Gámez – Baba Mohammed (77. Pedraza), Sevilla – Rodríguez, Febas, Lago Junior (57. Kubo) – Budimir.

Espanyol Barcelona Diego López – Corchia, David López (62. Naldo), Pedrosa, Lluis López – V. Sánchez (C), Roca (78. Melendo) – Vargas (75. Piatti), Granero, Lej – Campuzano.